Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

#sprzątaMY nasze lasy pod Dunajem i Mławą


Zachęcamy wszystkich do udziału w tegorocznej akcji sprzątania lasu. Takie działania w ramach akcji #sprzątaMY polskie lasy z Prezydentem na pewno zaplanowane są pod Mławą oraz pod Dunajem.


Leśnictwo Dunaj wraz z kołami łowieckimi Łoś i Paszkot zaprasza chętnych w piątek 20 września o godzinie 10:00 w dwa miejsca: miejsce postojowe w lesie pomiędzy Dunajem a Strzałkowem oraz przy kaplicy św. Huberta w miejscowości Pieńpole. Swój udział już potwierdziła młodzież ze szkół w Morawach i Stupska. Dla wszystkich uczestników przygotowany jest też poczęstunek.

Nadleśnictwo Dwukoły  w związku z 80-tą rocznicą wybuchu II Wojny Światowej i Bitwy Mławskiej zadba o czystość lasu na „Pozycji Mławskiej”. Posprzątane będzie otoczenie 10 schronów bojowych znajdujących się przy projektowanym szlaku historycznym.  Tu chętni zbierają się o godzinie 9.00 przy szkółce leśnej w Krajewie.

Każdego roku leśnicy usuwają z lasów tyle śmieci, że wypełniłyby one ponad tysiąc wagonów kolejowych. Lasy Państwowe przeznaczają na to blisko 20 mln zł rocznie. Jeszcze większy kłopot śmieci stanowią dla właścicieli lasów prywatnych. Niestety, mimo regularnego sprzątania, kolejne tony odpadów trafiają do lasu. Nie oglądajmy się na innych, zawstydźmy śmiecących i posprzątajmy wspólnie polskie lasy. Razem możemy przywrócić piękno w naszemu otoczeniu!

W piątek 20 września, kiedy na całym globie będzie rozpoczynało się „Sprzątanie Świata”, w ramach zainicjowanej przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę akcji #sprzątaMY w każdym z 430 nadleśnictw w kraju na chętnych do pomocy będą czekały worki na śmieci, rękawice oraz opiekunowie.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x