Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

MON ogłasza konkurs „Strzelnica w powiecie”. Czy nasze samorządy będą zainteresowane?


Rusza kolejna edycja konkursu MON „Strzelnica w Powiecie”. Czy nasze samorządy zainteresują się taką możliwością? Do 22 października samorządy zainteresowane budową lub remontem strzelnicy mogą składać wnioski do MON. Dotacja na budowę obiektu może wynieść nawet 2 mln zł.


Jak poinformował resort obrony, celem trzeciej już edycji konkursu jest dofinansowanie budowy lub remontu strzelnic, które „umożliwią prowadzenie zorganizowanego szkolenia strzeleckiego, w szczególności wśród młodzieży, członków organizacji proobronnych oraz żołnierzy Sił Zbrojnych RP”.

Nieco starsi mieszkańcy naszego miasta pamiętają jeszcze strzelnicę na skraju mławskiego lasu. Obiekt stopniowo niszczał, choć Klubu Strzelectwa Sportowego „KALIBER” podejmował inicjatywę przywrócenia obiektu do użytku. Ostatecznie jednak obiekt jest zdewastowany i zarośnięty krzakami a betonowe ogrodzenie nad kulochwytem połamane.

Drugim mławskim obiektem jest strzelnica prowadzona w budynku należącym do mławskiego starostwa znajdującym się przy „budowlance”.  Jest to strzelnica sportowa prowadzona właśnie przez wspomniany wyżej Klub Strzelectwa Sportowego „KALIBER” i dostępna jest dla członków tegoż klubu, choć należy zauważyć, że organizowane na tym obiekcie dni otwarte zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem.

Zgodnie z założeniami konkursu samorządy, które zostaną zakwalifikowane do programu, będą mogły uzyskać z MON dotacje do 80 proc. wartości projektu. Ministerstwo planuje dofinansowanie dwóch rodzajów strzelnic – 100 i 200 metrowych. Wysokość dotacji nie przekroczy 1,5 mln zł w przypadku budowy strzelnicy 100 metrowej, zaś w przypadku budowy strzelnicy 200 metrowej samorządy mogą liczyć na dofinansowanie do 2 mln zł. Rozstrzygnięcie konkursu ofert nastąpi do dnia 15 listopada 2019 r.

red/PAP

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Czytelniczka
Czytelniczka
2 lata temu

Po co wydawać pieniądze na głupoty?

dziadek z bliska
dziadek z bliska
2 lata temu
Reply to  Czytelniczka

GŁUPOTĄ—to ,jest to że pojawia się tak głupi post jak twój musiałaś dlugo myśleć nad trescią tego postu

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x