Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Alsen komputery Mława
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Międzynarodowy Dzień Kropki w SP 7


Dzień Kropki to święto wszystkich ludzi, którzy wykazują się pomysłowością, kreatywnością i zachęcają do tego innych. A właśnie do takich należą uczniowie Szkoły Podstawowej nr 7 w Mławie.

Jolanta Karpińska podziękowania


Podczas lekcji języka polskiego uczniowie klas VI  tworzyli zakropkowane opowiadania. Zabawa polegała na tym, że przedstawiciele grup losowali korki, pod którymi ukrywały się podstawowe informacje dotyczące ich prac np.: czas i miejsce akcji, bohaterowie czy gatunek literacki. Podczas tej zabawy powstało wiele wspaniałych i niezwykle ciekawych opowieści.

Uczniowie naszej szkoły już po raz kolejny obchodzili Dzień Kropki na lekcjach języka angielskiego.”The Dot”(kropka) dla wielu uczniów stała się inspiracją do odkrywania swoich talentów i kreatywności. Ten dzień stał się pretekstem do pokazania w różnoraki sposób swoich zainteresowań związanych z językiem angielskim. Uczniowie klas V, VI i VII przygotowali angielskie zagadki, rebusy, krzyżówki i piosenki. Nie zabrakło także lekcji na temat zdrowego odżywiania i smakowania różnych  potraw. Wszyscy uczniowie chętnie uczestniczyli w zajęciach i dzielili się z innymi swoimi talentami językowymi.

Dzieci w klasach II, III  słuchały opowiadania „THE DOT” w języku angielskim. Dostały też kropkę, z której miały wykonać pracę plastyczną wykazując się przy tym kreatywnością.

W ramach Dnia Kropki uczniowie klas VI  i V przeprowadzili krótkie lekcje języka angielskiego dla swoich kolegów i koleżanek z klasy, starając się zachęcić ich i zmotywować za pomocą różnych ciekawych ćwiczeń do pogłębiania wiedzy z tego języka. Piątoklasiści postanowili wykorzystać przygotowaną w dużym  formacie krzyżówkę, aby pokazać jak w prosty sposób można utrwalić bieżące słownictwo z lekcji. Natomiast dziewczęta z VI d wymyśliły i sporządziły dla uczniów swojej klasy interesujące, pomysłowe karty pracy, które z pewnością pomogły im utrwalić słownictwo z zakresu nazw państw i kontynentów. Zarówno piątoklasiści , jak i szóstoklasiści chętnie uczestniczyli w zajęciach przygotowanych przez ich rówieśników.

źródło i fot. SP 7

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

avatar
1500