Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Międzynarodowy Dzień Kropki w SP 7


Dzień Kropki to święto wszystkich ludzi, którzy wykazują się pomysłowością, kreatywnością i zachęcają do tego innych. A właśnie do takich należą uczniowie Szkoły Podstawowej nr 7 w Mławie.


Podczas lekcji języka polskiego uczniowie klas VI  tworzyli zakropkowane opowiadania. Zabawa polegała na tym, że przedstawiciele grup losowali korki, pod którymi ukrywały się podstawowe informacje dotyczące ich prac np.: czas i miejsce akcji, bohaterowie czy gatunek literacki. Podczas tej zabawy powstało wiele wspaniałych i niezwykle ciekawych opowieści.

Uczniowie naszej szkoły już po raz kolejny obchodzili Dzień Kropki na lekcjach języka angielskiego.”The Dot”(kropka) dla wielu uczniów stała się inspiracją do odkrywania swoich talentów i kreatywności. Ten dzień stał się pretekstem do pokazania w różnoraki sposób swoich zainteresowań związanych z językiem angielskim. Uczniowie klas V, VI i VII przygotowali angielskie zagadki, rebusy, krzyżówki i piosenki. Nie zabrakło także lekcji na temat zdrowego odżywiania i smakowania różnych  potraw. Wszyscy uczniowie chętnie uczestniczyli w zajęciach i dzielili się z innymi swoimi talentami językowymi.

Dzieci w klasach II, III  słuchały opowiadania „THE DOT” w języku angielskim. Dostały też kropkę, z której miały wykonać pracę plastyczną wykazując się przy tym kreatywnością.

W ramach Dnia Kropki uczniowie klas VI  i V przeprowadzili krótkie lekcje języka angielskiego dla swoich kolegów i koleżanek z klasy, starając się zachęcić ich i zmotywować za pomocą różnych ciekawych ćwiczeń do pogłębiania wiedzy z tego języka. Piątoklasiści postanowili wykorzystać przygotowaną w dużym  formacie krzyżówkę, aby pokazać jak w prosty sposób można utrwalić bieżące słownictwo z lekcji. Natomiast dziewczęta z VI d wymyśliły i sporządziły dla uczniów swojej klasy interesujące, pomysłowe karty pracy, które z pewnością pomogły im utrwalić słownictwo z zakresu nazw państw i kontynentów. Zarówno piątoklasiści , jak i szóstoklasiści chętnie uczestniczyli w zajęciach przygotowanych przez ich rówieśników.

źródło i fot. SP 7

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x