Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna bardziej dostępna dla niepełnosprawnych


Od kilku dni osobom niepełnosprawnym, w tym osobom na wózkach łatwiej dostać się do Poradni Psychologiczno Pedagogicznej w Mławie. Teraz już można skorzystać z windy Wydziału Komunikacji i specjalnie przebitymi drzwiami przejść bądź przejechać do pomieszczeń poradni.


W pierwotnym projekcie budowanego nowego obiektu dla Wydziału Komunikacji drzwi łączące nowy budynek ze starym, na piętrze którego zlokalizowana jest poradnia były technologicznie przewidziane, ale odstąpiono od tej wersji i obie instytucje dzieliła ściana, a do PPP wchodziło się na piętro po schodach.

– 20 tysięcy złotych kosztowała przebudowa, polegająca na przebiciu i zamontowaniu drzwi, a także niezbędnych dla skomunikowania się pracach budowlanych wewnątrz poradni. Docelowo w planach mamy modernizację parteru budynku, gdzie wcześniej był zlokalizowany wydział komunikacji na potrzeby Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej – mówi starosta Jerzy Rakowski.

Windą do Poradni będzie można dostać się w godzinach pracy Wydziału Komunikacji, a więc od 8 do 16-tej. Poradnia natomiast pracuje do godziny 18-tej.

– Tak planujemy pracę poradni, aby osoby niepełnosprawne przyjmowane były do godziny 16-tej. Poradnia pracuje do godziny 18-tej, ale po 16-tej przyjmować będziemy pozostałe dzieci. Zachęcamy do korzystania z tego ułatwienia, bo może jeszcze wszyscy o tym nie wiedzą – dodaje Izabela Wiśniewska dyrektor PPP.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Mławianin
Mławianin
2 lata temu

Ale się rzucili. Normalnie szok..
Tyle lat rodzice musieli wnosić dzieciaki po tych krętych schodach.
Nikt nie potrafił wymyśleć by ta poradnie przenieść gdzieś gdzie jest dostępność.
A teraz nagle „łaskawie” udostępnili windę z wydziału komunikacji?
A co jak zajęcia skończą się osobie na wózku o 16 a zanim się ogarnie wydział będzie zamknięty??
Przecież urzędnicy nie mają nadgodzin tylko już o 16 to po sklepach buszują bądź w domu są…

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x