Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna bardziej dostępna dla niepełnosprawnych


Od kilku dni osobom niepełnosprawnym, w tym osobom na wózkach łatwiej dostać się do Poradni Psychologiczno Pedagogicznej w Mławie. Teraz już można skorzystać z windy Wydziału Komunikacji i specjalnie przebitymi drzwiami przejść bądź przejechać do pomieszczeń poradni.

W pierwotnym projekcie budowanego nowego obiektu dla Wydziału Komunikacji drzwi łączące nowy budynek ze starym, na piętrze którego zlokalizowana jest poradnia były technologicznie przewidziane, ale odstąpiono od tej wersji i obie instytucje dzieliła ściana, a do PPP wchodziło się na piętro po schodach.

– 20 tysięcy złotych kosztowała przebudowa, polegająca na przebiciu i zamontowaniu drzwi, a także niezbędnych dla skomunikowania się pracach budowlanych wewnątrz poradni. Docelowo w planach mamy modernizację parteru budynku, gdzie wcześniej był zlokalizowany wydział komunikacji na potrzeby Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej – mówi starosta Jerzy Rakowski.

Windą do Poradni będzie można dostać się w godzinach pracy Wydziału Komunikacji, a więc od 8 do 16-tej. Poradnia natomiast pracuje do godziny 18-tej.

– Tak planujemy pracę poradni, aby osoby niepełnosprawne przyjmowane były do godziny 16-tej. Poradnia pracuje do godziny 18-tej, ale po 16-tej przyjmować będziemy pozostałe dzieci. Zachęcamy do korzystania z tego ułatwienia, bo może jeszcze wszyscy o tym nie wiedzą – dodaje Izabela Wiśniewska dyrektor PPP.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

1
KOMENTARZE

avatar
1500
Mławianin
Gość
Mławianin

Ale się rzucili. Normalnie szok..
Tyle lat rodzice musieli wnosić dzieciaki po tych krętych schodach.
Nikt nie potrafił wymyśleć by ta poradnie przenieść gdzieś gdzie jest dostępność.
A teraz nagle „łaskawie” udostępnili windę z wydziału komunikacji?
A co jak zajęcia skończą się osobie na wózku o 16 a zanim się ogarnie wydział będzie zamknięty??
Przecież urzędnicy nie mają nadgodzin tylko już o 16 to po sklepach buszują bądź w domu są…