Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Dwa mosty, a może więcej. Trzy biegowe próby


Niezwykle pracowity weekend za biegaczami z powiatu mławskiego. Pojawili się na starcie aż trzech imprez. Każda z nich przyniosła miejsce na podium. Nasi zawodnicy walczyli z powodzeniem nie tyko z konkurentami z Polski.


Międzynarodową obsadę miał szczególnie płocki półmaraton Dwóch Mostów. W pierwszej dziesiątce klasyfikacji generalnej znalazło się miejsce dla pięciu Kenijczyków i trzech Ukraińców. Polaków było tylko trzech – na dodatek najszybciej do mety dotarł Konrad Nosarzewski. Najlepszy wśród rodaków, biegacz ze Stupska uplasował się na piątym miejscu w generalnym zestawieniu. W kategorii M20 był trzeci.

Do Olsztyna wybrał się Henryk Kuciejczyk. Podobnie jak Nosarzewski pokonał dystans 21 kilometrów. Czwarta edycja Ukiel Olsztyn Półmaraton zgromadziła na starcie ponad 400 biegaczy w różnym wieku. Reprezentant Tempo Mława finiszował w zestawieniu open na 27. pozycji. W swojej grupie wiekowej, czyli M60-64, nie miał sobie równych.

Naszych zawodników nie zabrakło na starcie czwartej edycji ciechanowskiego święta biegania. Do wyboru mieli trzy dystanse – na każdym mieliśmy za kogo trzymać kciuki.

Na 5000 metrów walczyli Maja Bużycka (pierwsza wśród kobiet), Ewelina Czerwińska (druga w kategorii K25-29), Jakub Świderski, Jerzy Kaczmarczyk (pierwszy w kategorii M60-64), Cezary Goljasz (trzeci w kategorii M55-59) i Karolina Rudzińska.

Dziesięć kilometrów pokonali Małgorzata Piekacz (trzecia wśród kobiet, pierwsza w kategorii K35-39), Michał Gapski, Anna Sokołowska (pierwsza w kategorii K50-54), Iwona Wysocka i Edward Staniszewski (pierwszy w kategorii powyżej 75 lat).

Dziesiąty w generalnym zestawieniu na dystansie półmaraton był Mariusz Wrotny (pierwszy w kategorii M20-25). Wyprzedził m.in. Cezarego Gumowskiego, Michała Tomiłło i Pawła Barnasia.

RS

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x