Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Alsen komputery Mława
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Wkrótce nowa otwarta strefa aktywności w Piekiełku


fot. ilustracyjne/mpWkrótce w naszym mieście przybędzie kolejne miejsce przeznaczone do aktywnego lub czynnego wypoczynku i relaksu. Miasto już wyłoniło firmę, która wyposaży Otwartą Strefę Aktywności, która zlokalizowana będzie na ulicy Okrężnej, przy świetlicy i strażackiej remizie.

Strefę wyposaży wyłoniona w przetargu firma Herkules z Chrzanowa. W ramach zadania zostaną zamontowane następujące urządzenia i elementy zagospodarowania terenu:
– biegacz wolnostojący;
– tai chi duże + tai chi małe;
– orbit rek wolnostojący;
– twister + surfer;
– wioślarz wolnostojący;
– rower do ćwiczeń rąk i nóg – dla osób niepełnosprawnych;
– stół do gry w ping ponga;
– stół do gry w szachy;
– ławki parkowe;
– kosze na śmieci;
– stojak na rowery;
– tablica informacyjna.

Wokół strefy zaplanowane jest nasadzenie trzech drzew. W strefie aktywności przewidziana jest nawierzchnia trawiasta. Urządzenie siłowni zewnętrznej będą wyspecjalizowane też dla osób z niepełnosprawnością (rower umożliwiający ćwiczenie rąk i nóg). Strefa aktywności ma być gotowa do odbioru już na dzień 8 października. Bez kosztów inspektora nadzoru inwestycja ma kosztować prawie 41,7 tys. zł. W uzasadnieniu do decyzji o lokalizacji strefy właśnie w tym miejscu miasto pisze, że obecnie teren ten nie jest w pełni wykorzystywany przez mieszkańców, a kilka lat temu miasto zaprzestało tam prowadzenia świetlicy dla dzieci i młodzieży. Czy zmieni się to dzięki OSA?

JK

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

6
KOMENTARZE

avatar
1500
anonimek
Gość
anonimek

Z tego co wiem firma HERKULES wycofała się z umowy

Piekielak
Gość
Piekielak

Super, nareszcie 😀

Marta
Gość
Marta

Tam nie ma chodnikow,starsi ludzie boją się wyjść z podworka a wy silownie robicie,

Mlawski turysta
Gość
Mlawski turysta

Studzieniec, Krajewo, Piekiełko, OKM….wiele miejsc gdzie brakuje. A place zabaw?

Turysta
Gość
Turysta

A w Krajewie ???

Pshemil
Gość
Pshemil

W krajewie juz jest tylko musisz zanurkować elo