Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

29-letni diler z powiatu mławskiego aresztowany w Ciechanowie


fot. ilustracyjne


Policjanci z wydziału kryminalnego ciechanowskiej komendy zatrzymali łącznie 5 osób w związku przestępczością narkotykową. Dwóch 29-latków – a jeden był mieszkańcem naszego powiatu – usłyszało zarzuty posiadania narkotyków, 19-latek zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. Kryminalni zatrzymali również dwie kobiety, które mogły handlować narkotykami. Wobec 19-latka sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Ciechanowscy policjanci z wydziału kryminalnego zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, w wyniku własnej pracy ustalili, że dwóch mężczyzn jeżdżących hondą po terenie Ciechanowa posiada narkotyki. Pojazd ten zatrzymali do kontroli na jednej z ulic miasta. Podejrzenia policjantów potwierdziły się. Pasażer samochodu w kieszeni miał torebki z białym proszkiem, natomiast w pojeździe znajdowało się pudełko z suszem roślinnym. Wstępne badania wykazały, że znalezione substancje to amfetamina i marihuana. Podczas przeszukań miejsc zamieszkania policjanci znaleźli kolejne substancje zabronione. Zarówno kierujący jak i pasażer, 29-latkowie z terenu gminy Glinojeck oraz z pow. mławskiego usłyszeli zarzuty posiadania substancji zakazanych.

Podczas dalszych czynności w tej sprawie funkcjonariusze ustalili, osoby które mogą zajmować się handlem narkotykami. Kryminalni w jednym z budynków podczas przeszukania znaleźli znaczną ilość środków odurzających.

Funkcjonariusze zatrzymali dwie kobiety i mężczyznę oraz zabezpieczyli znaleziony susz. Po zbadaniu zabezpieczonych substancji o łącznej wadze ponad 300 gramów, okazało się, że jest to marihuana.

Zebrany przez funkcjonariuszy Policji materiał dowodowy, pozwolił na przedstawienie 17 i 39-latce zarzuty z art. 59 ust. 1 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii tj. handel narkotykami. Natomiast 19-latek w prokuraturze usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. Na wniosek śledczych sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na trzy miesiące. Wobec kobiet prokuratura zastosowała środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji.

Przestępstwa te zagrożone są karą do 10 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Ciechanów

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Tata dilera
Tata dilera
3 lata temu

Dobry chłopak był i mało pił

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x