Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Zapraszamy na obchody Dnia Sybiraka


We wtorek 17 września 2019 r. odbędą się w naszym mieście uroczyste obchody 80. rocznicy napaści sowieckiej na Polskę, organizowane przez Związek Sybiraków w Mławie.


Uroczystości upamiętniające agresję Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich na Polskę rozpoczną się uroczystą mszą św. w kościele pw. Świętej Trójcy w Mławie o godz. 10.00. Po nabożeństwie nastąpi uformowanie kolumny i przemarsz z Kompanią Honorową Wojska Polskiego, orkiestrą wojskową, pocztami sztandarowymi oraz zaproszonymi gośćmi i wszystkimi uczestnikami na cmentarz parafialny, gdzie pod pomnikiem Golgoty Wschodu – Zesłańców Syberyjskich odegrane zostaną hymny: państwowy i Sybiraków. Usłyszymy także Apel Poległych, upamiętniający ofiary wojennych represji. Następnie wygłoszone będą okolicznościowe przemówienia oraz złożone kwiaty i znicze.

Po uroczystościach na cmentarzu parafialnym uczestnicy obchodów przejdą do Miejskiego Domu Kultury w Mławie, gdzie w sali kinowej odbędzie się akademia artystyczna poświęcona 80. rocznicy napaści ZSRR na Polskę 17 września 1939 r.

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy!

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x