Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Dzień kropki ma pobudzać kreatywność. Tak było „trójce”


Ta inicjatywa ma na celu pobudzać kreatywność, pomysłowość uczniów, zachęcać ich do tworzenia. Międzynarodowy Dzień Kropki przypada co prawda 15 września, ale ze względu na niedzielę, w Szkole Podstawowej nr 3 był już świętowany. To kolejny rok, gdy to święto pobudza i zachęca do odkrywania swoich talentów. Uczniowie „trójki” poruszając wyobraźnię wykonywali różne zadania. Wykazali się kreatywnością, a przy tym doskonale bawili, począwszy od klas zerowych aż po szóstoklasistów.


Międzynarodowy Dzień Kropki obchodzi się na świecie od 2008 roku. Jego bohaterem jest mała Vashti i jej kropka z powieści amerykańskiego pisarza i ilustratora książek dla dzieci Peter H. Reynoldsa.  Książka została przetłumaczona na ponad dwadzieścia języków i wydana alfabetem Braille’a. Szybko zyskała popularność wśród najmłodszych czytelników. Opowiastka o dziewczynce, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości, zawarta w “The Dot” stała się inspiracją dla wielu nauczycieli i tak w 2008 roku powstał “Międzynarodowy Dzień Kropki”.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x