Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Asp.szt. Tomasz Karpiński wśród najlepszych dzielnicowych w garnizonie mazowieckim


Asp.szt. Tomasz Karpiński, funkcjonariusz KPP w Mławie i dzielnicowy w gminie Wieczfnia Kościelna świetnie zaprezentował się podczas tegorocznych eliminacji do XII Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych – „Dzielnicowy Roku”. Uplasował się na III pozycji wśród biorących udział w konkursie dzielnicowych garnizonu mazowieckiego.


Konkurs odbywał się w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie w dniach 5-6 września. Brali w nim udział dzielnicowi, którzy zwyciężyli w eliminacjach na szczeblu komend miejskich i powiatowych województwa mazowieckiego, a także kierownicy rewirów dzielnicowego.

Startujący w nim policjanci rywalizowali m.in. podczas testu z wiedzy policyjnej, strzelaniu i symulacji przyjęcia interesanta. Zadania te wymagały wykazania się przez dzielnicowych znajomością prewencji, prawa oraz psychologii. Oceniane były umiejętności dzielnicowych w zakresie: komunikacji werbalnej i niewerbalnej, tworzenia atmosfery życzliwości i pomocy obywatelom, radzenia sobie w sytuacjach trudnych, analizowania i wyciągania wniosków, wskazywania możliwych do zastosowania rozwiązań zgodnych z obowiązującymi przepisami prawa i normami współżycia społecznego, propagowania metod i sposobów unikania zagrożeń. W zawodach kierowników dzielnicowych uczestnicy rozwiązywali test z wiedzy zawodowej.

Rywalizacja podczas zawodów przebiegała na bardzo wysokim poziomie, a najlepszymi dzielnicowymi okazali się:

  1. szt. Pastuszka Rafał z Komendy Powiatowej Policji w Zwoleniu,
  2. asp. Papierowski Damian z Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie,
  3. asp. szt. Karpiński Tomasz z Komendy Powiatowej Policji w Mławie.

Z kolei najlepszymi kierownikami dzielnicowych okazali się:

1. asp. szt. Połaski Krzysztof z Komendy Powiatowej Policji w Węgrowie,
2. asp. Suchodolska-Krysinska Kornelia z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce,
3. asp. szt. Gruszka Anna z Komendy Powiatowej Policji w Zwoleniu.

Dzielnicowi, którzy zajęli dwa pierwsze miejsca oraz najlepszy kierownik dzielnicowych będą reprezentować teraz garnizon mazowiecki podczas zawodów ogólnopolskich, które odbędą się w Szkole Policji w Katowicach w dniach 22-25 października.

źródło i fot. mazowiecka policja.gov.pl

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo
Anonimowo
4 lata temu

No tak i strzelał za nich i interesanta przyjmował. Gratulacje Panie Tomaszu

Marko
Marko
4 lata temu

Komendant sam typowal i przekazał odpowiedźi

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x