Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
koparki koparko-ładowarki szkolenia kursy egazmina państwowy Mława
Logo
meblolux

Szpitale dostają dodatkową kasę, dlaczego Mława tak mało?


Według wpisu na fecebooku radnego sejmiku Artura Czaplińskiego znane są już dodatkowe kwoty wsparcia dla powiatowych szpitali na Mazowszu. Ich wysokość padła na niedawnym spotkaniu z Ministrem Zdrowia Waldemarem Kraską. Podczas niego Pan Minister ogłosił zmianę wysokości ryczałtu dla szpitali I i II stopnia referencyjności – czyli de facto dla szpitali powiatowych.


Według tej informacji SP ZOZ w Mławie miałby otrzymać jedynie 171 tys. zł. Wszystkie okoliczne szpitale mają dostać kwoty znacznie większe, najwięcej bo 2,6 mln zł szpital w Płońsku., szpital w Sochaczewie 2,3 mln zł, w Przasnyszu – 1,9 mln zł, w Sierpcu – 1,5 mln zł, szpital w Pułtusku – 1,5 mln zł. Łączna kwota przyznana mazowieckim szpitalom powiatowym to 43 mln 361 tysięcy złotych.

Dlaczego kwota przyznana mławskiemu szpitalowi jest tak niska zapytaliśmy dyrektora SP ZOZ w Mławie – Waldemara Rybaka. Według jego wyjaśnień podane kwoty są dopiero wstępne i nieoficjalne. Pełna i oficjalna informacja w kwestii podziału kwot dla poszczególnych szpitali ma być znana pod koniec miesiąca.

– Czekam na oficjalną informację o ostatecznych kwotach – mówi dyrektor Rybak.

Dyrektor Rybak nie potrafił wyjaśnić jakie algorytmy stosuje Narodowy Fundusz Zdrowia wyliczając wysokość wsparcia dla szpitali.

Przypomnijmy, kondycja finansowa mławskiego szpitala nie jest najlepsza. Ubiegły rok zamknął się stratą prawie 750 tys. zł, w tym roku również sytuacja nie uległa poprawie.

JK

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

6
KOMENTARZE

avatar
1500
Mlawiak
Gość
Mlawiak

Bo Pis woli rozdawac pieniadze niż inwestować je w slużbe zdowia która jest w stanie opłakanym i dyrektorzy nie zrzadzaja szpitalami tylko ich dlugami

Arik
Gość
Arik

Za małe zadłużenie żeby dużo dopłacać. Oszczędzano w mławskim szpitalu na pacjentach, teraz władza naczelna zaoszczędzi na szpitalu. Aktualnie takie są czasy, że biedakom i dłużnikom (także tym, którzy przepuści li pieniądze na auta i kasyno) władza pomaga. Rząd nie ma swoich pieniędzy więc bierze od podatników. To powrót do gospodarki socjalistycznej. Wiadomo jak to się skończyło.

Pola
Gość
Pola

Najgorszy szpital to i pieniądze żadne.

Lolo
Gość
Lolo

Za takie leczenie i taka jakosc uslug podejscie lekarza do pacjenta to bym im dal funta kłakow a nie 171 tys

Były kierowca
Gość
Były kierowca

hmm… bo jak to mówią, z g.wna bicza nie ukręcisz… co tu dofinansowywać ?! lepiej od „innej” strony zacząć zmiany. Wtedy pacjenci i pieniądze same przyjdą.

Arik
Gość
Arik

Jedyną alternatywą jest likwidacja szpitala i przeniesienie pacjentów do Ciechanowa. A więc nie narzekajcie bo może być gorzej. Oczywiście, że nie wszyscy w mł. szp. pracują dobrze ale to już inna kwestia i dofinansowanie nic nie zmieni.