Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Marek Kiełbiński Czas na posła z Mławy 13 października głosuj na 13
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie
Marek Kiełbiński PiS wybory 2019

Ruszy opieka stomatologiczna w szkołach średnich


fot. ilustracyjne pixabay

Jolanta Karpińska pozycja 19 PiS Powiat Mławski zasługuje na posła wybory 2019


Powiat mławski szuka placówek lub stomatologów chętnych do objęcia opieką prawie 2700 uczniów w sześciu szkołach podlegających powiatowi. Dopuszcza opiekę stomatologiczną w różnych formach. Może to być gabinet dentystyczny zlokalizowany w szkole, gabinet dentystyczny poza szkołą lub dentobus.

Szkolny gabinet dentystyczny zapewni świadczenia ogólnostomatologiczne jak też zajmie się profilaktyką. Opieka zdrowotna nad uczniami jest finansowana ze środków ujętych w planie  finansowym Narodowego Funduszu Zdrowia. Oczywiście podmiot leczniczy zainteresowany świadczeniem takich usług w powiatowych szkołach musi spełniać szereg wymagań formalnych, m.in. posiadać aktualny wpis do rejestru podmiotów prowadzących działalność leczniczą,  prowadzonego przez wojewodę, a także posiadać umowę na świadczenie usług medycznych we właściwym zakresie z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Zainteresowani mają czas do 18 września, by złożyć swoje oferty.  

red.

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

1
KOMENTARZE

avatar
1500
Brc
Gość
Brc

Śmieszne co piszecie a gdzie podstawowa opieka pielęgniarska ? Jedna pielęgniarska na dwie szkoły, dzieci muszą wiedzieć kiedy zachorować.To samo będzie że stomatologami. Jeden na 2700. Z wielkim podziwem dla tego kto się podejmie takiej pracy, chyba że ograniczy się do wzięcia kasy