Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Narodowe Czytanie w Budowlance. Aż cztery nowele


6 września 2019 roku w Zespole Szkół Nr 1 w Mławie zorganizowano „Narodowe czytanie 2019”. Jest to akcja wspierana przez Kancelarię Prezydenta RP i odbywająca się w całej Polsce. Uczniowie klas: I TBp, ITRp, ITRg, I TBg, I TRWg, II TRW, III TIb, VI TIa, IV TB oraz uczniowie uczestniczący w zajęciach rewalidacyjnych mieli okazję wysłuchać czterech nowel: „Rozdzióbią nas kruki, wrony” Stefana Żeromskiego, „Katarynka” Bolesława Prusa, „Dym” Marii Konopnickiej oraz „Mój ojciec wstępuje do strażaków” Brunona Schulza.

ZS nr 1 kursy Mława
Reklama


Wyżej wymienione utwory zostały przeczytane uczniom przez Panią Dyrektor Urszulę Makowską, nauczycieli: Pana Huberta Świniarskiego, Panią Annę Wachowicz, Panią Marzenę Nagucką i Panią Martę Ziębicką oraz przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego: Mateusza Fiedurskiego oraz Huberta Zagórskiego z klasy IV TB. „Narodowe czytanie 2019” stało się wspaniałą okazją do integracji społeczności szkolnej, a zwłaszcza uczniów, którzy we wrześniu rozpoczęli naukę w naszej szkole.

W miłej i przyjemnej atmosferze spędziliśmy tych kilka godzin w bibliotece szkolnej, odświeżając, a czasami dopiero poznając lektury znane wszystkim Polakom z postanowieniem, że za rok spotkamy się znowu, by uczestniczyć w kolejnej edycji tej wspaniałej akcji. Organizatorkami wspólnego czytania były: Pani Marlena Krystkiewicz, Pani Marta Ziębicka – nauczyciele bibliotekarze oraz Pani Marzena Nagucka – nauczyciel języka polskiego.

źródło i fot. ZS nr1

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x