Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Narodowe Czytanie w Budowlance. Aż cztery nowele


6 września 2019 roku w Zespole Szkół Nr 1 w Mławie zorganizowano „Narodowe czytanie 2019”. Jest to akcja wspierana przez Kancelarię Prezydenta RP i odbywająca się w całej Polsce. Uczniowie klas: I TBp, ITRp, ITRg, I TBg, I TRWg, II TRW, III TIb, VI TIa, IV TB oraz uczniowie uczestniczący w zajęciach rewalidacyjnych mieli okazję wysłuchać czterech nowel: „Rozdzióbią nas kruki, wrony” Stefana Żeromskiego, „Katarynka” Bolesława Prusa, „Dym” Marii Konopnickiej oraz „Mój ojciec wstępuje do strażaków” Brunona Schulza.


Wyżej wymienione utwory zostały przeczytane uczniom przez Panią Dyrektor Urszulę Makowską, nauczycieli: Pana Huberta Świniarskiego, Panią Annę Wachowicz, Panią Marzenę Nagucką i Panią Martę Ziębicką oraz przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego: Mateusza Fiedurskiego oraz Huberta Zagórskiego z klasy IV TB. „Narodowe czytanie 2019” stało się wspaniałą okazją do integracji społeczności szkolnej, a zwłaszcza uczniów, którzy we wrześniu rozpoczęli naukę w naszej szkole.

W miłej i przyjemnej atmosferze spędziliśmy tych kilka godzin w bibliotece szkolnej, odświeżając, a czasami dopiero poznając lektury znane wszystkim Polakom z postanowieniem, że za rok spotkamy się znowu, by uczestniczyć w kolejnej edycji tej wspaniałej akcji. Organizatorkami wspólnego czytania były: Pani Marlena Krystkiewicz, Pani Marta Ziębicka – nauczyciele bibliotekarze oraz Pani Marzena Nagucka – nauczyciel języka polskiego.

źródło i fot. ZS nr1

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x