Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Międzyszkolne, Narodowe Czytanie w „Ekonomiku”


W piątek, 6 września 2019r., Zespół Szkół nr 4 w Mławie przyłączył się do ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania, której kulminacja przypadła na sobotę 7 września.


Wśród audytorium zgromadzonego na dziedzińcu szkoły znaleźli się: dyrekcja, nauczyciele i uczniowie. Do wzięcia udziału we wspólnym czytaniu „Nowel polskich” zostali zaproszeni również uczniowie z klasy trzeciej Szkoły Podstawowej  nr 7 w Mławie wraz z wychowawczyniami oraz pan Mateusz Przybyszewski – absolwent „Ekonomika”.

Ze względu na obecność wyjątkowych, małych gości ze Szkoły Podstawowej nr 7 spośród ośmiu nowel wskazanych do czytania przez Parę Prezydencką wybrano jedną – „Katarynkę”  B. Prusa. W rolę lektorów, którzy zaprezentowali opowieść o niewidomej dziewczynce, wcielili się uczniowie z klasy I a (humanistyczno – prawnej) oraz Mateusz Przybyszewski.

Lekturze noweli towarzyszyły dźwięki zapomnianego już dziś nieco instrumentu – tytułowej katarynki. Uczestnicy szkolnej odsłony Narodowego Czytania wysłuchali także wypowiedzi prezydenta Andrzeja Dudy i jego małżonki, dotyczącej uniwersalnego przesłania polskiej nowelistyki, wzięli też udział w konkursie związanym z treścią czytanej noweli. Zwieńczeniem tegorocznej akcji była możliwość odciśnięcia pamiątkowej pieczęci z logo Narodowego Czytania.

źródło i fot.: ZS nr4

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x