Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Stupska Sołtysiada  – na wesoło i sportowo


Niezmiennie dużą popularnością wśród mieszkańców gminy Stupsk cieszy się przyjęta forma festynu organizowanego dla mieszkańców ale też razem z mieszkańcami. SOŁTYSIADA 2019 to nowa formuła festynu dedykowana wszystkim mieszkańcom naszej wiejskiej Gminy Stupsk. W minioną sobotę nie zabrakło na niej sportowej, zręcznościowej a nawet siłowej rywalizacji, a także humoru i muzyki.


Sołtysi wraz z mieszkańcami swoich miejscowości przygotowali jedenaście stoisk, które przez cały festyn oferowały uczestnikom różnego rodzaju potrawy, przekąski i gościnę. Pięknie przygotowane namioty prezentowały sołectwa: Wola Szydłowska i Wola Kolonia , Konopki ,Bolewo i Budy Bolewskie, Jeże i Żmijewo, Dąbek, Zdroje, Wyszyny Kościelne, Krośnice, Morawy, Stupsk, Strzałkowo.

W części artystycznej na scenie wystąpili:  Dąbkowiacy, Młodzieżowa Orkiestra Strażacka pod batutą Janusza Żuchowskiego i wschodząca gwiazda muzyki disco polo – Marcin Majewski. Mieszkańców i gości bawiła też Gminna Grupa Teatralna „Ambaras” na czele z panią Elżbietą Mizerską, która wystąpiła w przedstawieniu „CZAR PRL-u”.

Ogromne emocje towarzyszyły rywalizacji sołectw w zawodach sportowych. Było o co walczyć bo główną nagrodą przygotowaną przez wójta był czek dla sołectwa w wysokości 3 000 zł za pierwsze miejsce , 2 000 zł za drugie miejsce i 1 000 zł za trzecie.

W tegorocznych zawodach udział wzięło 7 sołectw:
1. Konopki
2. Wola Szydłowska
3. Wyszyny Kościelne
4. Morawy
5. Strzałkowo
6. Zdroje
7. Stupsk
Rywalizacja odbyła się w 5 konkurencjach:
1. Piwna przeprawa
2. Wyścigi rydwanów
3. Slalom rowerowy na monocyklu
4. Strzały do bramki
5. Przeciąganie liny
Główną nagrodę wywalczyło sołectwo Wyszyny Kościelne, drugie miejsce zajęło Strzałkowo, trzecie miejsce i 1 000 zł przypadło Konopkom.
Wieczorem na scenie pojawił się zespół PROJECT i bawił mieszkańców i gości do końca imprezy.

red.

źródło: Aktywna Gmina Stupsk

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x