Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Świerkowe Wzgórze Mława ul. Zabrody Osiedle domy działki
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie
Marek Kiełbiński PiS wybory 2019

Zielone Miasto lepsze od mistrzów. Dwucyfrówka wicelidera


Jolanta Karpińska pozycja 19 PiS Powiat Mławski zasługuje na posła wybory 2019


Na sześć kolejek przed końcem rozgrywek w tegorocznej edycji Dan-Bud Amatorskiej Ligi Orlika sytuacja w tabeli jest wyjątkowo dynamiczna. Nikt nie zamierza odpuszczać mistrzom. W czwartkowy wieczór Oldboye ponieśli drugą porażkę w sezonie.

Autorami premierowej przegranej obrońców tytułu byli reprezentanci FC Kępa. Teraz przyszedł czas na graczy Zielonego Miasta – z pewnością faworytami do zdobycia kompletu punktów nie byli. Pod koniec maja polegli bowiem aż 1:6.

Jednak w rewanżu zagrali zdecydowanie lepiej. Przede wszystkim defensywa okazała się wyjątkowo szczelna. Przepuściła zaledwie jeden atak przeciwników. To ułatwiło grę w ataku – dwa strzały wylądowały w bramce mistrzów. Na listę strzelców wpisali się Michał Smoliński i Przemysław Radziszewski (na zdjęciu).

Potknięcie liderów wykorzystała FC Kępa. Za sprawą m.in. pięciu trafień Macieja Skrobińskiego zaliczyła dwucyfrowy pogrom w konfrontacji z ostatnim w tabeli OKM-em. To niesamowity wyczyn strzelecki, ale – jak się okazało – nie jedyny w tej serii. Pięcioma celnymi uderzeniami popisał się także Paweł Olszewski. Dzięki temu poprowadził drugą ekipę Oldboyów do triumfu nad Jokerem. Skorzystało na tym Zielone Miasto – awansowało na trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej.

XII kolejka (5 września): Joker – Oldboy 2 3:5, OKM – FC Kępa 0:10, Body Club – Marco 1:4, Zielone Miasto – Oldboy 2:1, Tamka – ZTiR 1:2

XIII kolejka (9 września): FC Kępa – Body Club, ZTiR – OKM, Tamka – Joker, Marco – Zielone Miasto, Oldboy – Oldboy 2

Klasyfikacja strzelców: 28 – Paweł Olszewski (Oldboy 2), 22 – Andrzej Karpiński (Oldboy), 16 – Maciej Skrobiński (FC Kępa), 14 – Mateusz Sokół (Marco), 13 – Krzysztof Stępka (Marco), 12 – Sławomir Gołębiewski (Oldboy 2).

RS

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

avatar
1500