Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Zielone Miasto lepsze od mistrzów. Dwucyfrówka wicelideraNa sześć kolejek przed końcem rozgrywek w tegorocznej edycji Dan-Bud Amatorskiej Ligi Orlika sytuacja w tabeli jest wyjątkowo dynamiczna. Nikt nie zamierza odpuszczać mistrzom. W czwartkowy wieczór Oldboye ponieśli drugą porażkę w sezonie.

Autorami premierowej przegranej obrońców tytułu byli reprezentanci FC Kępa. Teraz przyszedł czas na graczy Zielonego Miasta – z pewnością faworytami do zdobycia kompletu punktów nie byli. Pod koniec maja polegli bowiem aż 1:6.

Jednak w rewanżu zagrali zdecydowanie lepiej. Przede wszystkim defensywa okazała się wyjątkowo szczelna. Przepuściła zaledwie jeden atak przeciwników. To ułatwiło grę w ataku – dwa strzały wylądowały w bramce mistrzów. Na listę strzelców wpisali się Michał Smoliński i Przemysław Radziszewski (na zdjęciu).

Potknięcie liderów wykorzystała FC Kępa. Za sprawą m.in. pięciu trafień Macieja Skrobińskiego zaliczyła dwucyfrowy pogrom w konfrontacji z ostatnim w tabeli OKM-em. To niesamowity wyczyn strzelecki, ale – jak się okazało – nie jedyny w tej serii. Pięcioma celnymi uderzeniami popisał się także Paweł Olszewski. Dzięki temu poprowadził drugą ekipę Oldboyów do triumfu nad Jokerem. Skorzystało na tym Zielone Miasto – awansowało na trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej.

XII kolejka (5 września): Joker – Oldboy 2 3:5, OKM – FC Kępa 0:10, Body Club – Marco 1:4, Zielone Miasto – Oldboy 2:1, Tamka – ZTiR 1:2

XIII kolejka (9 września): FC Kępa – Body Club, ZTiR – OKM, Tamka – Joker, Marco – Zielone Miasto, Oldboy – Oldboy 2

Klasyfikacja strzelców: 28 – Paweł Olszewski (Oldboy 2), 22 – Andrzej Karpiński (Oldboy), 16 – Maciej Skrobiński (FC Kępa), 14 – Mateusz Sokół (Marco), 13 – Krzysztof Stępka (Marco), 12 – Sławomir Gołębiewski (Oldboy 2).

RS

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x