Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

W deszczu dziękowali za zebrane plony


Mimo niesprzyjającej pogody rolnicy z gminy Wieczfnia Kościelna równie uroczyście jak w ubiegłych latach dziękowali Bogu za zebrane w tym roku plony. Uroczystości rozpoczęła msza św. dziękczynna, a zakończyła taneczna zabawa.


Jeszcze przed mszą św. odbyła się ceremonia poświęcenia chleba, ziarna zbóż  i  dożynkowych wieńców wykonanych przez mieszkańców poszczególnych sołectw.  Liturgii przewodniczył  ks. kan. Roman  Bagiński, ekonom diecezji płockiej oraz proboszczowie parafii Wieczfnia Kościelna i Grzebsk.

Oficjalna część uroczystości odbyła się na szkolnym placu, gdzie mimo momentami ulewnego deszczu przemaszerowały delegacje z wieńcami dożynkowymi oraz cały korowód.

Wójt gminy Mariusz Gębala podziękował rolnikom  tegoroczne zbiory utrudnione suszą, dzięki któremu wszyscy mamy chleb. Tradycyjnie upieczonym z tegorocznego ziarna chlebem z mieszkańcami dzielili się starostowie dożynek rolnicy z Długokątów –  Iwona i Adam Miecznikowscy, oraz władze gminy.

Szczególnym wyróżnieniem dla wybranych rolników było też przyznanie przez ministra rolnictwa i rozwoju wsi odznaki „Zasłużony dla Rolnictwa”. Otrzymali ją: Kazimierz Bergolc, Jerzy Czaplicki, Krzysztof Jabłonowski, Andrzej Marchel, Stanisław Rogala i Stanisław Sadowski.

Potem przyszła pora na występy artystyczne i poczęstunek przygotowany przez poszczególne sołectwa. Na scenie wystąpili uczniowie tutejszych szkół, ale też  zespół „Dąbkowiacy”, młodzieżowa Orkiestra Dęta i grupa Bayer. W wieczornym koncercie wystąpił zespół Angel.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x