Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Ratowo. Rycerski piknik, jeździeckie pokazy i gawędy o historii


Ratowskie sanktuarium przygotowało szczególną propozycję zwłaszcza dla najmłodszych mieszkańców okolicy i gości. Piknik rycerski „Śladami Pawła z Radzanowa” to nie tylko pokazy sprawności jeździeckiej rekonstruktorów – tym razem ubranych w mundury różnych epok i okresów historycznych. Samemu można było dotknąć, a nawet  przymierzyć elementy uzbrojenia i przekonać się ile waży choćby rycerski miecz.


Kto chciał, mógł też dosiąść jednego z koni o zabawnych imionach i spróbować pewności ręki we władaniu kopią czy lancą. Na każde wyzwanie od amatorów pieszej walki na miecze, stawał w szranki jeden z goszczących tu rycerzy.

Zanim jednak pogoda pozwoliła, aby goście tegorocznych 27. Europejskich Dni Dziedzictwa mogli uczestniczyć w rycerskim pikniku, można było zwiedzać pobernardyński kompleks klasztorny odnowiony kompleksowo w 2019 roku, a także posłuchać gawędy jak wyglądało życie i zwyczaje rycerskie na dworach oraz jak ubierali się i zbroili rycerze. W murach klasztornych na chętnych czekała średniowieczna wersja gry w kółko i krzyżyk, a przed klasztorem różne gry i zabawy sprawnościowe, jak choćby rzut podkową do celu.

Wszystkie te atrakcje poprzedziła tradycyjnie msza św. odprawiona przez ks. kan. Bogdana Pawłowskiego, rektora ratowskiego sanktuarium.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x