Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Młodzież I LO w Mławie ponownie nagrodzona za projekt eTwinning


W ubiegłym roku szkolnym młodzież I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Wyspiańskiego w Mławie po raz kolejny realizowała międzynarodowy projekt eTwinning, tym razem z grupą młodzieży z Niemiec (Hersbruck) oraz z Turcji (Izmir – Bornova).


Temat, nad którym pracowaliśmy przez cały rok szkolny w języku niemieckim to „[email protected] über Grenzen” (Przyjaźnie ponad granicami). W projekcie wzięło udział 22 uczniów i uczennic z klas pierwszych.

Celem projektów eTwinning realizowanych za pomocą mediów elektronicznych jest współpraca młodzieży z różnych krajów europejskich, poznawanie różnic kulturowych, doskonalenie języka obcego, ale także motywowanie do nauki, kształtowanie poczucia tolerancji i otwarcie na Europę.

„Pracując na projektem eTwinning mieliśmy poczucie przynależności do wielkiej europejskiej rodziny, czuliśmy, że robimy coś bardzo ważnego, doskonaliliśmy znajomość j. niemieckiego, byliśmy twórczy i kreatywni. Jesteśmy bardzo zadowoleni z efektu naszej pracy i mamy nadzieję, że znaleźliśmy „przyjaciół ponad granicami”. Za naszą pracę zostaliśmy nagrodzeni przez Krajowe Biuro Programu eTwinning „Krajową Odznaką Jakości”, którą otrzymują wybitne projekty eTwinning!” – tak o projekcie wypowiadała się uczestnicząca w nim młodzież.

Koordynatorem projektu była nauczycielka j. niemieckiego Edyta Dobiesz-Jąderko, która otrzymała tytuł „Ambasadora Programu eTwinning” na rok szkolny 2019/2020, przyznany przez Krajowe Biuro Programu eTwinning. Tytuł ten otrzymują doświadczeni szczególnie zaangażowani nauczyciele, którzy dodatkowo mają wysokie osiągnięcia w realizacji projektów eTwinning.

Rola ambasadora polega na promocji i szkoleniu nauczycieli zainteresowanych projektami eTwinning lub już w nich uczestniczących.

autor i fot.: I LO w Mławie

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x