Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Pożar składowiska odpadów Novago w Miączynie [zobacz foto]


Jak podaje mławska straż pożarna na składowisku odpadów w Miączynie Dużym wybuchł pożar. Palą się tam hałdy składowanych odpadów. Do zdarzenia zadysponowanych zostało 6 zastępów straży pożarnej. Trwa akcja gaśnicza. 


To kolejny pożar na terenie składowisk odpadów będących własnością spółki Novago. Wcześniej dwukrotnie w krótkich odstępach czasu paliło się składowisko w Kosinach Bartosowych.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
11 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
MaxSegregatus
MaxSegregatus
2 lata temu

Dlaczego jest tak jak jest? Trzeba wiedzieć, że w odróżnieniu od Polski – w krajach Unii Europejskiej comiesięczne opłaty obywatelskie za śmieci zasilają lokalne administracje samorządowe które budują i utrzymują publiczne systemy gospodarki odpadami komunalnymi. JEST TO TAK ZWANY SYSTEM NATURALNEGO MONOPOLU GMINNEGO OKREŚLANY JAKO „IN HOUSE”. Osiągnięcia tego systemu, w którym tylko 10 procent odpadów trafia na składowanie – są podstawą unijnych wymogów dla całej Wspólnoty Europejskiej. U nas aferałowie uparli się aby comiesięczne opłaty polskich rodzin omijały samorządy i zasilały fundusz zysków firm kręcących lody na śmieciach. Wizytówką polskiej gospodarki odpadami są dzikie wysypiska lub płonące odpady na hałdach i w halach… Ekspert ze Szwecji a więc ze wzorcowego kraju wyznaczającego standardy dla całej Unii stwierdza: „fundamentalne znaczenie w sukcesie gospodarki municypalnej ma fakt – że w Szwecji, Danii, Niemczech, Austrii, Holandii, Belgii i w pozostałych krajach „starej Unii” w których system zadań publicznych realizowany jest przez spółki komunalne, w ramach in-house jest zdecydowanie tańszy. DLATEGO, ŻE Z SAMEJ DEFINICJI SPÓŁKI GMINNE POWINNY BYĆ NON PROFIT, BEZZYSKOWE. W związku z tym, to samo z siebie powinno prowadzić do sytuacji, gdzie na takim rozwiązaniu mieszkaniec gminy tylko zyskuje”…

maklaka
maklaka
2 lata temu

a w Krakowie zabroniono palić stacjonarnymi grilami, kara do 5k :), niedługo niewinny bączek we własnych gaciach będzie karany. Takie to tam skrajności w Polsce. Grill fee, ale puszczenie 2000m2 kwadratowych odpadów z dymem rozchodzi się po kościach.

Adi
Adi
2 lata temu

Oni palą śmieci a my za to płacimy 19 zł za segregowane gdzie tu logika.

mławianka
mławianka
2 lata temu

Tak, te ciągłe samozapłony na składowiskach są bardzo podejrzane. Nawet po intensywnych opadach deszczu występują.
Trochę to dziwne. Może tak ktoś z Novago by to wyjaśnił?
Tego wymagałaby rzetelność firmy.
Sprawa nadaję się do mediów ogólnopolskich, może w końcu jakaś kontrola zajęłaby się w sposób należyty firmą, która nas truje.
Truje całe środowisko

E.....
E.....
2 lata temu

To już wiadomo skąd s.rod wczoraj był jakby plastik spalony.

Anonim
Anonim
2 lata temu

Czy to tylko składowiska śmieci Novago są takie samozapalające? co rusz to płoną śmieci, śmieci w których jest nie tylko plastik, ale również o wiele groźniejsze związki dla zdrowia i życia. Czy naprawę na tę firmę nie ma bata? Faktycznie, co robi prokuratura? To jest karygodne. Wszystkich wokół trują, a potem się dziwić, że tyle różnych chorób: zachorowania na nowotwory, nasilenie chorób autoimmunologicznych. Skąd to wszystko się bierze? – chyba nie z czystego powietrza…

Mławiak
Mławiak
2 lata temu

Czas sprowadzić tu telewizję

Adam
Adam
2 lata temu

Co to DO K.RWY NĘDZY MA BYĆ ??? SMRÓD PALĄCEGO SIĘ PLASTIKU CZUĆ W MŁAWIE !!! LUDZIE ZAMYKAJCIE OKNA BO NAS POTRUJĄ !!! Czy nikt się za to nie weźmie?! Gdzie jest policja i prokuratura? Brakuje im miejsca na śmieci to teraz będą sobie co tydzień podpalać wysypiska??? MIESZKAŃCY BIERZEMY SPRAWĘ W SWOJE RĘCE !!! MUSIMY INTERWENIOWAĆ ZE WZGLĘDU NA NASZE DZIECI !!!

Patryk
Patryk
2 lata temu
Reply to  Adam

Jestem za

Tom
Tom
2 lata temu
Reply to  Adam

Czas poinformować o tym media.

Mieszkaniec smrodowiska
Mieszkaniec smrodowiska
2 lata temu
Reply to  Adam

Wysypisko, kurniki, oczyszczalnia, kontenery z marketow- SMRÓD!!!!! A SANEPiD? Na monit telefoniczny odsyla do szefow takich miejsc. Paniom najwyrazniej sie czterech liter nie chce ruszyc. Jak zwykle spychalstwo. Panie bez wiedzy przepisow jak należy reagowac. Co wiecej informuje, ze przy okazji skontroluja przy kolejnej wizycie, pytanie kiedy?! Paniom chyba cos sie glowach poprzestawialo. To nie jest ich prywatny folwark a miejsce pracy nie jest dozgonny! Zobaczymy co na to Woj. Ins. Srodowiska i Glown y Inspektor SANEPiD w Warszawie. Trzeba poinformować jak Sanepid traktuje zgłoszenia. To po co te kobiety tam siedzą?

11
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x