Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Pijanych w BMW zatrzymała 52-letnia ciechanowianka


fot. ilustracyjne


Spacer z wnukiem do sklepu przerodził się w podjęcie interwencji wobec nietrzeźwego kierowcy. Dzięki natychmiastowej reakcji mieszkanki Ciechanowa pijany kierowca nie odjechał już spod sklepu. 40-letni kierowca bmw miał ponad 2,5 promila.

Do zdarzenia doszło w sobotę wieczorem, 52-letnia mieszkanka Ciechanowa zauważyła jak pod sklep spożywczy podjechał samochód bmw, z pojazdu wysiadł pasażer i poszedł do sklepu, mieszkanka Ciechanowa zauważyła, że jest on bardzo pijany, gdy podeszła do kierowcy zorientowała się, że kierowca też jest pod wpływem alkoholu, poprosiła aby oddał jej kluczyki i nie jechał w takim stanie, prośby jednak nic nie dały, 52-latka natychmiast zawiadomiła Policję. Po kilku minutach na miejscu byli już policjanci. Badanie na zawartość alkoholu wykazało, że 40-letni mieszkaniec Ciechanowa miał w organizmie ponad 2,5 promila.

To kolejne obywatelskie zatrzymanie nietrzeźwego kierowcy. Dzięki mieszkance Ciechanowa nietrzeźwy kierowca został wyeliminowany z ruchu drogowego.

Prowadzenie pojazdu wymaga od kierującego odpowiedniej sprawności psychofizycznej oraz sprawności psychomotorycznej. U kierującego, będącego pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka, może dojść do zaburzenia wyżej wymienionych sprawności, a to w konsekwencji zwiększa prawdopodobieństwo spowodowania zdarzenia drogowego. Dotyczy to zarówno kierowców pojazdów silnikowych, a także rowerzystów.
Kodeks karny za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami mechanicznym na okres co najmniej 3 lat i świadczenie pieniężne w kwocie nie mniejszej niż 5 tys. zł., na rzecz Funduszu Wsparcia Pokrzywdzonych i Pomocy Postpenitencjarnej.

źródło: KPP Ciechanów

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x