Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Od października PWSZ w Ciechanowie zmienia nazwę


Z dniem 1 października br. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Ciechanowie zmienia nazwę. Od tej daty, uczelnia nazywać się będzie:  Państwowa Uczelnia Zawodowa im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie.


Zmiana nazwy to konsekwencja nowej  Ustawy o Szkolnictwie Wyższym.  Zgodnie z założeniami ustawy, określonej mianem „Konstytucji dla nauki”, państwowe wyższe szkoły zawodowe zostaną przemianowane na Publiczne Uczelnie Zawodowe. W ślad za zmianą nazwy mają pójść kolejne zmiany, które mają zapewnić rozwój tego typu szkół wyższych. To między innymi zwiększenie ich autonomii programowej, czyli całkowita swoboda w otwieraniu nowych kierunków kształcenia. 

Za patrona ciechanowsko-mławskiej uczelni wybrano Ignacego Mościckiego – pochodzącego z północnego Mazowsza (urodzonego w Mierzanowie koło Gruduska), absolwenta  Politechniki Ryskiej i Uniwersytetu we Fryburgu Szwajcarskim,wybitnego naukowca i wynalazcę,profesora Politechniki Lwowskiej i Politechniki Warszawskiej, budowniczego polskiego przemysłu chemicznego ,  prezydenta II Rzeczypospolitej w latach 1926-1939.

Szlachetna postawa, dorobek naukowy oraz zasługi jakie osiągnął w trudnym okresie umacniania się polskiej  państwowości  niech będą wzorem do naśladowania dla całej społeczności akademickiej naszej Uczelni.

Uroczystości związane z nadaniem Uczelni imienia Patrona odbędą się podczas inauguracji Nowego Roku Akademickiego 2019/2020.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x