Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Ponad 1,5 mln zł dodatkowo na edukację w gminie Strzegowo


304 uczniów uczących się w szkołach podstawowych w miejscowości Niedzbórz, Dąbrowa i Strzegowo zostanie objętych wsparciem w zakresie rozwijania kompetencji kluczowych tj. umiejętności matematyczno-przyrodniczych, znajomości języków obcych i nowych technologii informacyjno-komunikacyjnych. Na dodatkowych zajęciach dzieci i młodzież będą pogłębiać wiedzę z przyrody, biologii, chemii, matematyki, informatyki oraz języków obcych. Aby korygować zdiagnozowane problemy uczniów, zajęcia będą prowadzone w małych grupach.


Wśród uczniów będą także rozwijane umiejętności i właściwe postawy niezbędne na rynku pracy – kreatywność, innowacyjność, rozwiązywanie problemów, krytyczne myślenie oraz umiejętność uczenia się. Uczniowie będą uczyć się np. postaw otwartości, zaangażowania czy racjonalnego uczenia się.

Dla szkół biorących udział w projekcie, zostaną kupione pomoce dydaktyczne dostosowane do potrzeb rozwojowych i edukacyjnych dzieci. Dodatkowo zorganizowane będą pracownie matematyczno-przyrodnicze, mobilne pracownie komputerowe oraz pracownie terapeutyczne. Pomoc przewidziana jest również dla 32 nauczycieli w zakresie przygotowania do prowadzenia nowatorskich zajęć, np. opartych na metodzie eksperymentu naukowego czy komunikacji w języku obcym. Nauczyciele skorzystają ze specjalistycznych szkoleń.

Całkowita wartość projektu wynosi 1 606 044,00 zł, a kwota dofinansowania: 1 521 996,00 zł.

źródło: UMWM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x