Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Jest kasa na drogi w Mławie, Strzegowie i Dzierzgowie


Powiat mławski, miasto Mława oraz gminy Strzegowo i Dzierzgowo znalazły się wśród samorządów, które otrzymały środki z Funduszu Dróg Samorządowych. Wczoraj pisaliśmy o niemal 21 mln zł, które otrzymał powiat mławski na dwa zadania inwestycyjne. Jakie drogi i ulice powstaną w Mławie, Strzegowie i Dzierzgowie?


30 sierpnia 2019 r. Prezes Rady Ministrów zatwierdził listę wniosków rekomendowanych do dofinansowania w ramach Funduszu Dróg Samorządowych, zgłoszonych do dofinansowania w naborze przeprowadzonym w dniach 13 marca – 12 kwietnia 2019 r. Łącznie rekomendowano do dofinansowania 372 wnioski, z czego 216 umieszczono na listach podstawowych (zadania powiatowe – 51 wniosków, zadania gminne – 165 wniosków). 156 wniosków umieszczono na listach rezerwowych (zadania powiatowe – 27 wniosków, zadania gminne – 129 wniosków). Łączna kwota środków Funduszu przewidziana na dofinansowanie zadań z list podstawowych to 538 283 488,11 zł.

W pierwszej kolejności dofinansowanie otrzymają zadania z list podstawowych. Wnioski znajdujące się na listach rezerwowych będą mogły uzyskać dofinansowanie pod warunkiem wystąpienia oszczędności w wysokości pozwalającej na ich sfinansowanie. Samorządy mogły uzyskać dofinansowanie w wysokości od 50 do 80 % przewidywanych kosztów realizacji zadania. Powiaty oraz miasta na prawach powiatu mogły złożyć 3 wnioski o dofinansowanie, natomiast gminy 2 wnioski.

Powiat mławski otrzymał dofinansowanie w kwocie niemal 21 mln zł, co stanowi 80% kosztów dwóch zadań inwestycyjnych: rozbudowy drogi Bogurzynek – Mdzewo wraz z remontem mostu na rzece Sewerynce oraz remont drogi powiatowej Podkrajewo – Wiśniewo. Dla porównania, powiat ciechanowski otrzymał około 6,7 mln zł, przasnyski 7,3 mln zł, żuromiński 5,1 mln zł.

Na liście dofinansowanych zadań znalazły się dwa zadania miejskie. Miasto Mława otrzymało ponad 6,4 mln zł na rozbudowę ul. Mariackiej, ul. Ordona i ul. Świętej Anny oraz  budowę drogi łączącej ulicę Wysoką z ulicą Anny Dobrskiej i drogami osiedlowymi.

Gmina Strzegowo otrzymała dofinansowanie do rozbudowa drogi gminnej Mdzewo – Pokrytki Etap II w kwocie ponad 3 mln zł. Wśród samorządów naszego powiatu ze wsparcia FDS cieszy się też gmina Dzierzgowo. Otrzymała ponad 180 tys. zł na remont nawierzchni drogi gminnej Brzozowo-Dąbrówka-Brzozowo-Łęg Brzozowo Stare – Brzozowo Nowe.  

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
5 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
anonimek
anonimek
3 lata temu

to chyba ałtosztrady bendom. taką kasę na takie drogi???

Job
Job
3 lata temu

Te pieniądze są z Unii Europejskiej.

Ewka
Ewka
3 lata temu

Tak jest PIS to PIS brawo nie grabierz w kieszenie tylko dla ludzi

Bob
Bob
3 lata temu

A kiedy ul.Studzieniec?

Olo
Olo
3 lata temu

PiS to pis brawo

5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x