Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
koparki koparko-ładowarki szkolenia kursy egazmina państwowy Mława
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Jest decyzja. Powiat otrzymał prawie 21 mln zł na drogi


Szykują się duże inwestycje na drogach powiatowych, a dwie z nich zostaną gruntownie przebudowane. Wczoraj na facebooku starosta Jerzy Rakowski poinformował o pozyskaniu prawie 21 mln zł na ten cel.


–  Szanowni Mieszkańcy Powiatu Mławskiego jako starosta w imieniu Zarządu Powiatu Mławskiego mam przyjemność poinformować, że w ramach rządowego programu Funduszu Dróg Samorządowych pozyskaliśmy na budowę i remont dróg powiatowych blisko 21 milionów złotych. Dziś została ogłoszona przez wojewodę mazowieckiego lista zadań rekomendowanych do dofinansowania w ramach FDS – napisał starosta Rakowski.

– Ciężka praca wielu ludzi się opłaciła. Staramy się o kolejne środki na trzy projekty – dodał starosta.

Wiadomo, że zatwierdzone zostały dwa zadania inwestycyjne powiatu i w ramach przyznanych środków zostaną zmodernizowane drogi: Bogurzynek – Mdzewo oraz Podkrajewo – Wiśniewo.

Przypomnijmy, wcześniej powiat pozyskał ponad 3,2 mln zł dodatkowo na budowę ronda przy ulicy Lelewela.

 JK

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

6
KOMENTARZE

avatar
1500
Gosc
Gość
Gosc

A czy drogami chociażby w gminach Szrensk czy Radzanów jeżdżą inni ludzie, od lat nic nie robią,…. tragedia

Radny
Gość
Radny

Dobry początek, …. Blisko 300 km dróg powiatowych jest w złym lub bardzo złym stanie. Z tego ponad 100 km, to drogi o szerokości 3,5 m! Nakłady na drogi powiatowe muszą znacząco wzrastać. Bezpieczeństwo mieszkańców najważniejsze!

Wera
Gość
Wera

Miasto Mława tez dostało niezłą sumkę, ale portal cm nie pokusił się napisać o tym.czyżby nie zajrzał do dokumentów zródłowych

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Brawo Starosta brawo zarząd. Oby tak dalej.

Były
Gość
Były

A dlaczego Starosta o takich sprawach informuje na Facebooku, a nie poprzez media ogólnie dostępne, chociażby miejskie portale, czy prasę, konferencję prasową itp. Polityka medialna to też sztuka i duża umiejętność!

czytnik
Gość
czytnik

Proste dlaczego. Facebookiem przekażesz fakty. Codziennik może napisać: tylko 21 mln dla Starostwa, a Ciechanów xxxmln