Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Pozostańcie wierni tradycji naszych ojców [Dożynki w Strzegowie]


W minioną niedzielę 1 września rolnicy z gminy Strzegowo dziękowali za tegoroczne plony. Uroczystości dożynkowe odbyły się w Dąbrowie. Rozpoczęła je msza św. polowa odprawiona przez miejscowym kościołem. Poświęcone zostały dożynkowe wieńce, a chleb przekazany  przez dożynkowych starostów został podzielony pomiędzy obecnych.


– Dożynki to najpiękniejsza nasza narodowa tradycja. Obrzędy dożynkowe w ciągu wieków zmieniały swój charakter. Jednak tak dawniej jak i dziś dożynki są ważne dla wszystkich, bo przypominają, że to właśnie dzięki ciężkiej pracy rolnika codziennie trafia na stoły w naszych domach chleb – mówił podczas rozpoczęcia uroczystości wójt gminy Strzegowo Wiesław Zalewski.

Również podczas homilii w stronę rolników padła zachęta, aby zawsze pozostawać wiernym tradycji ojców, a także przekazywać ją dzieciom.

Uroczystościom dożynkowym towarzyszyły stoiska prężnie działających w gminie licznych kół gospodyń wiejskich. Przygotowane przez nich smakołyki z nadmiarem wystarczyły, by nikt z uroczystości nie wyszedł głodny.

W części artystycznej koncertowała orkiestra dęta OSP Strzegowo, a dzieci i młodzież przygotowała program „Niebo ci otworzę – Niepodległa”. Na zakończenie koncert „Życia szczegół” zagrali Paweł Pilichowicz i przyjaciele.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x