Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Wystawa 4.00 „Wisła ruszyła” pod I LO. Warto zobaczyć


1 września 1939 r. o godz. 4.00 od oficera łącznikowego przydzielonego do Straży Granicznej wpłynął meldunek: „ Kompania piechoty i grupa konnych przekroczyła granicę – co robić?”. Na obszarze ziemi mławskiej rozpoczęła się tragiczna w skutkach ofensywa, będąca preludium II wojny światowej. W osiemdziesiątą rocznicę tamtych wydarzeń Samorząd Powiatu Mławskiego we współpracy z  Grupą Nieformalną Mława – Miasto Zabytkowe przygotował wystawę na temat przebiegu kampanii wrześniowej w powiecie mławskim.


Wystawa plenerowa składa się z 10 banerów, na których przedstawiono najważniejsze informacje na temat wybuchu II wojny światowej na ziemi mławskiej oraz archiwalne fotografie. Plansze wystawy umieszczone będą w pobliżu I Liceum Ogólnokształcącego w Mławie przy ul. Wyspiańskiego 1. Organizatorzy zapraszają wszystkich zainteresowanych na oficjalne otwarcie wystawy, które odbędzie się 1 września o godzinie 16.30.

– Jako mieszkańcy powiatu mławskiego jesteśmy zobowiązani do pamięci o ofiarach wojny i o naszych obrońcach, którzy niejednokrotnie ponieśli najwyższą cenę własnego życia w obronie niepodległości – podkreślają organizatorzy.

Wystawa ma charakter objazdowy. W Mławie będzie dostępna przez najbliższy tydzień. Następnie zostanie przewieziona do poszczególnych gmin. Szczegółowy harmonogram wystawy będzie dostępny na stronie internetowej Powiatu Mławskiego oraz Grupy Nieformalnej Mława Miasto Zabytkowe.

źródło: Starostwo Powiatowe w Mławie

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x