Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

W MOPS-ie zabrakło pieniędzy na świadczenie 300+


Około 60 osób czeka na wypłatę świadczenia z programu Dobry Start, zwanego popularnie 300+. To wsparcie dla wszystkich uczniów rozpoczynających rok szkolny, a rodziny otrzymują je bez względu na dochód, trzeba jednak najpierw złożyć wniosek.


W Mławie to świadczenie, podobnie jak i pozostałe wypłaca Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Wnioski o świadczenie 300+ można było składać już od lipca br. a od sierpnia w wersji papierowej. Według ministerstwa, złożenie wniosku w lipcu lub sierpniu gwarantować miało wypłatę świadczenia nie później niż do 30 września. Gdy wniosek zostanie złożony w kolejnych miesiącach (we wrześniu, październiku lub listopadzie), to wsparcie trafi do rodziny w ciągu 2 miesięcy od złożenia wniosku.

Jak się okazuje, nie wszyscy, którzy złożyli wnioski na początku sierpnia, to świadczenie otrzymają w zaplanowanym terminie – w tym wypadku 27 lub 28 sierpnia. Taką informację przekazała nam jedna z czytelniczek. Jest ona jedną z osób, która świadczenia odbiera osobiście w banku, gdyż nie posiada własnego konta.

– Moim zdaniem to jest niesprawiedliwe ponieważ sąsiadka składała wniosek 1 sierpnia jak ja i pieniążki dostała 15 lub 16 sierpnia na konto. Ja nie mam konta i odbieram te świadczenie w banku i dla mnie pieniążków już nie starczyło. Pewnie nie jestem jedyną osobą dla której pieniążków zabrakło – pisze czytelniczka.

Dlaczego tak się stało zapytaliśmy dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej  Dorotę Kaczorek-Magdalińską. Okazuje się, że nie spłynęły środki od służb wojewody.

– Było już złożone zapotrzebowanie na środki do końca roku z rezerwy celowej wojewody. Czekamy aż środki wpłyną do MOPS i natychmiast uruchomimy wypłatę. Około 60 osób odbiera świadczenia w kasie banku. Jak tylko pojawią się środki, będziemy telefonicznie i mailowo powiadamiać zainteresowanych.  Prawdopodobnie będzie to już na początku września – wyjaśnia dyrektor MOPS.

Świadczenie dobry start przysługuje raz w roku na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20. roku życia. Dzieci niepełnosprawne, uczące się w szkole, otrzymają świadczenie do ukończenia przez nie 24. roku życia.

Świadczenie dobry start nie przysługuje na dzieci uczęszczające do przedszkola oraz dzieci realizujące roczne przygotowanie przedszkolne w tzw. zerówce w przedszkolu lub szkole. Program Dobry Start nie obejmuje również studentów.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
20 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Myszka
Myszka
3 lata temu

Co za bzdury niektórzy piszą przecież te wszystkie 500+ 300+ są dla dzieci i to nie rząd daje że swojej kieszeni każdy podatnik za to płaci bo normalne rodziny pracują i nie czekają aż im się da patologia to alkoholicy i zbiry w więzieniu co żyją z innych

Hemi
Hemi
3 lata temu

Po pierwsze, ostatecznym płatnikiem jest budżet państwa, nie ma więc co panikować, bo wszyscy uprawnieni w swoim czasie pieniądze dostaną.

Po drugie, sprawa zarzutów dotyczących tzw. roszczeniowości, proszę pamiętać, że w innych krajach panstwo w jeszcze większym stopniu wspomaga rodziny i wychowanie dzieci, bo taka jest racja stanu.

U nas pokutuje niestety mentalność post-balcerowiczowska, którą uosabia PO – pieniędzy na nic nie ma i nie będzie, poza wydatkami na polityków i biurokrację, proszę od państwa nic wiecej nie oczekiwać, bo nazwiemy was roszczeniowcami czy zasiłkowcami, itp.

Sorry, nie tak buduje się spoistość społeczną.

Ala
Ala
3 lata temu

Pieniędzy na dzieci nie powinno się żałować dużo rodzin zyska i przeznacza na potrzebne rzeczy w każdej normalnej rodzinie jedną osobą pracuje a patologia była i będzie bez 500+ zwłaszcza alkoholicy co przychodzą do mopsu po kasę i mają na picie

to się porobiło
to się porobiło
3 lata temu

Dobry (pisowski) Start w Mławie nie aż tak dobry

JFK
JFK
3 lata temu

Nie pi ……..głupot
Urzedniczki zle obliczuły potrzebną kwotę
I teraz czekają na srodki z rezerwy

Tommy
Tommy
3 lata temu

Zero godności! ZERO!

Domi
Domi
3 lata temu

jedni drugim zazdroszczą a wszyscy dostają nawet ci bardzo bogaci to są pieniądze dla dzieci tylko ci co dzieci nie mają to pretensje do całego świata maja

inka
inka
3 lata temu
Reply to  Domi

a kto mówi o zazdrości, nie wszyscy co nie dostają nie mają dzieci, mają na studiach i nikt im wcześniej nic nie dawał a i sami utrzymują dzieci studiujące. Moim zdaniem pieniądze powinni dostawać ci co pracują i to do określonej sumy dochodów.

Mlawianka
Mlawianka
3 lata temu
Reply to  inka

DO INKA większe ilość ludzi pracuje co Ty wypisujesz. Wiekszosc ludzi nie pozwoliłoby sobie na bytowania za samo 500 +są to patologiczne jednostki bez żadnego rozwoju Proszę ludzi nieuogolnac bo to jest nie kulturalne.

Media
Media
3 lata temu
Reply to  Domi

DO DOMI święta prawda państwo pomaga polskim rodzinom i tak powinno być już B dawno jak w innych krajach.A Polska zazdrosna ciemnota wiecznie jedno NIECH SIE WEZMĄ ZA ROBOTĘ I NIECH…ciemnota wszystkich uogolnia!Brawo ze w POLSCE POMYSLANO O RODZINIE !!

Vba
Vba
3 lata temu
Reply to  Domi

Ja mam dziecko. Moja zona pracuje, ja rowniez. Dziecko chodzi do zlobka/przedszkola. Chce zeby moje dziecko widzialo w nas wzor, ze trzeba pracowac zeby polepszac swoje zycie. Dazyc swoimi silami do poprawy swojego zycia. Nie szanuje natomiast ludzi, ktorzy swoim dzieciom daja przyklad typu „oleje to i tak dostane zasilek i bedzie ok” bo przez to pasozyty wychowuja kolejne pokolenie pasozytow. I przepraszam ale taka jest prawda…

Zzn
Zzn
3 lata temu

Książki w szkole darmowe, 500+ co miesiąc więc chyba można dołożyć parę groszy na swoje dziecko a nie tylko leżeć i mieć wymagania od MOPS. Jestem emerytką ale szkoda mi ludzi pracujących, którzy muszą na to wszystko uronić Wspierane powinny być rodziny, gdzie rodzice pracują.

inka
inka
3 lata temu

no nie wierzę, jak wypłata do 30 września to nie rozumiem o co tej Pani chodzi. Ja też pracuję 8 godzin jak mój sąsiad ale BMW nie mam i nie mam z tym problemu.

karol
karol
3 lata temu

Codziennik powinien pokazywać zdjęcia nierobów odwiedzających co miesiąc MOPS a nie matki po ustawowo należne pieniądze,w obecnych czasach gdy bezrobocie jest tak niskie do MOPSU powinno się wpuszczać ludzi na wózkach inwalidzkich lub widocznym kalectwie,w pup są ogłoszenia dla ludzi bez zawodu pokroju Ferdka K….,a mimo to nie mają ochoty na pracę,wystarczy spoglądać na balkony bloków komunalnych gdzie wyleguje się śmietanka nierobów i wiernych od lat interesantom MOPSU ,obrazuje to blok za garażami na Grzebskiego z jednej i drugiej strony

Sędzia sytuacji
Sędzia sytuacji
3 lata temu

Biedna madka oj biedna. 300zl sąsiadka dostała a ona nie? Jak sąsiadka może mieć lepiej, no jak to jest możliwe? Powiem ci madko droga, że tak jak w piosence tak w życiu, wszystko się k**** może zdarzyć. Haha! Nie tragizuj i nie lataj z alarmem po gazetach bo i tak żyjesz za państwowe nie robiąc nic dla dobra ogółu.

Pan Prezes P
Pan Prezes P
3 lata temu

Święte słowa oj święte słowa.
Ja też nie chcę umowy na stałe bo mi pińcet i czysta plus zabiero.

Mmm
Mmm
3 lata temu

Wypłata do 30 września, więc o co tyle krzyku ?

Janek
Janek
3 lata temu

DO roboty!!! a nie w kolejki za jałmużną !!

VBA
VBA
3 lata temu
Reply to  Janek

Dokładnie. Siedzą w domach i tylko czekają na darmową kasę. Zero wstydu.

Do wspomnianej czytelniczki
Do wspomnianej czytelniczki
3 lata temu

Niesprawiedliwe to jest to, że roszczeniowość Państwa sięgnęła zenitu i to, że pracujący lud tego kraju musi utrzymywać cudze dzieci. Prezes Jarosław też nie ma konta w banku, ale w sumie On nie ma dzieci to i tak nie dostanie 300+.

20
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x