Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Gminno – Parafialne Dożynki w Radzanowie [zobacz film]


W minioną niedzielę 25 sierpnia gmina Radzanów dziękowała za zebrane w tym roku plony. Gminno – Parafialne Dożynki to nie tylko podziękowanie rolnikom i Panu Bogu za plony, ale też okazja do krzewienia własnej kultury i przekazywania jej kolejnemu pokoleniu. W tych dożynkowych pieśniach i tańcach jest nasza tradycja, nasza kultura – regionalna, religijna, narodowa, ludowa. Było więc głośno, wesoło i do syta! 


Uroczystości tradycyjnie rozpoczęła dziękczynna msza św. odprawiona w parafialnym kościele. Potem korowód przemaszerował na boisko, gdzie odbyła się część oficjalna i artystyczna dożynek. Koncertowała orkiestra OSP Nadarzyn, a także Ludowy Zespół Artystyczny „Ciechanów”. Nie zabrakło też występów rodzimych talentów pod kierunkiem instruktorów GOK. Do tańca zagrała Kapela Pana Jacka i zespół Victory Cover Band.

Zapraszamy do obejrzenia filmu i zdjęć z uroczystości.

red.

zdjęcia: Cezary Jurkiewicz

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x