Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
meblolux
Marek Kiełbiński PiS wybory 2019

Ogromne garby na skrzyżowaniu Nowowiejskiej i DK 7.  Trudno przejechać


Skrzyżowanie ulicy Nowowiejskiej z krajową „siódemką” nie należy do najbezpieczniejszych. Wielokrotnie dochodziło tam, a również nadal dochodzi do wypadków, choć sytuację znacznie poprawiła ustawiona w ubiegłym roku sygnalizacja świetlna. Za to teraz kierowcy przejeżdżający przez to skrzyżowanie mają inną przeszkodę.

Jolanta Karpińska pozycja 19 PiS Powiat Mławski zasługuje na posła wybory 2019


Na „siódemce” (nie tylko zresztą w okolicy tego skrzyżowania, choć tu najbardziej) utworzyły się głębokie koleiny. Kierowcy jadący Nowowiejską i przecinający „siódemkę” mają do pokonania poprzecznie głębokie garby. Zmusza to do bardzo wolnego przejazdu przez skrzyżowanie, bywa, że na jednej zmianie świateł skrzyżowanie może pokonać jedno – dwa auta. Opisaną powyżej sytuację sygnalizują redakcji czytelnicy.

Za wszelkie naprawy drogi krajowej, jaką jest „siódemka” odpowiada Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Warszawie.  Zapytaliśmy jednak Powiatowy Zarząd Dróg w Mławie, czy można coś z tym problemem zrobić.

– Już wystąpiliśmy do GDDKiA o sfrezowanie kolein na tym skrzyżowaniu. Skala tego zjawiska spotęgowała się przez panujące w tym roku wysokie temperatury. Na tworzenie kolei mają również wpływ światła na DK 7. Samochody zatrzymujące się i ruszające bardziej naciskają na nawierzchnię, stąd tak szybkie tworzenie głębokich kolein – mówi Leszek Ślubowski dyrektor PZD w Mławie.

Pozostaje więc cierpliwie czekać, na oby szybkie działania GDDKiA.

JK

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

5
KOMENTARZE

avatar
1500
Drogowiec
Gość
Drogowiec

Czytaj ze zrozumieniem. To jest droga krajowa. Nie powiatowa. Tyle mógł zrobić powiat aby problem zaistniał u zarządcy drogi.

Gall Anonim
Gość
Gall Anonim

Doprawdy? A co stanęło na przeszkodzie by powiat spowodował aby ów problem zaistniał u zarządcy drogi nieco wcześniej, np. kilka miesięcy temu? Skoro PODOBNO zrobił to teraz to równie dobrze mógł zrobić to także wcześniej, tym bardziej że powiat miał swój udział w budowie sygnalizacji świetlnej właśnie w tym miejscu. Poza tym tłumaczenie Ślubowskiego że m.in. przez światła tworzą się tam koleiny „bo ciężkie auta zatrzymują się i ruszają” jest tak śmieszny że aż żenujący. Zgodziłbym się z tym twierdzeniem gdyby koleiny były tylko przed tymi światłami a nie pomiędzy – na środku skrzyżowania.

do drogowca boba budowniczego
Gość
do drogowca boba budowniczego

Jeśli taki z Ciebie drogowiec tak jak potrafisz czytać ze zrozumieniem to nie dziwię się stanem dróg w Mławie po „remontach”. Przykład – Sienkiewicza i Powstańców Styczniowych. Drogi powiatowe prawda? W końcu to powiat zarządzany przez Wojnarowskiego przeprowadził „remont”. Jaki efekt? Pozapadane do dziś studzienki w jezdni a dziure w klapie studzienki kanalizacyjnej w chodniku załatany kamieniami ale ani Wojnarowskiemu ani Ślubowskiemu to nie przeszkadzało by zdążyć otworzyć drogę tuż przed wyborami, z plebanem na czele w blaskach fleszy. No ale skoro jesteś taki obcykany w temacie to oświeć proszę, co zrobił powiat na tych zarządzanych przez siebie drogach by… Czytaj więcej »

Były
Gość
Były

Zwierzchnikiem Ślubowskiego jest Starosta Rakowski ! Niech zadziała !

Gall Anonim
Gość
Gall Anonim

Panie Ślubowski poważnie? To te auta zatrzymujące się na „światłach” to stają na środku skrzyżowania i przez to tworzą się owe garby? To bardzo interesujące wie Pan? Bo ja jakoś byłem dziwnie przekonany że kierowcy powinni się zatrzymywać przed światłami a nie za (przed skrzyżowaniem a nie na jego środku). To raz. Dwa to dopiero teraz się Pan obudził z tym? Te garby pojawiły się wiele miesięcy temu, na dodatek przed zamontowaniem tam sygnalizacji świetlnej i nagle wielkoduszne PZD obudziło się z wysłaniem wniosku? No ale co można oczekiwać skoro kilka lat temu obiecał Pan zajęciem się tematem przejścia dla… Czytaj więcej »