Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Oprawa obrazów grafik luster Mława duży wybór ram Mława galeria autorska Przemysław Zalweski sprzedaż obrazów na zamówienie
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Obywatelskie zatrzymanie pijanego 72-letniego kierowcy. Wzorowa postawa młodych  


Wzorową obywatelską postawą i odpowiedzialnością wykazali się młodzi mieszkańcy gminy Ciechanów. Dzięki ich czujności i szybkiej reakcji uniemożliwili dalszą jazdę pijanemu kierowcy, który miał blisko 3 promile w organizmie.W poniedziałek 26 sierpnia około godziny 14:30 dyżurny ciechanowskiej policji otrzymał zgłoszenie informujące o ujęciu nietrzeźwego kierowcy w miejscowości Rutki Marszewice na terenie gminy Ciechanów. Młodzi mieszkańcy gminy Ciechanów zauważyli jak po miejscowości porusza się opel, którego tor jazdy wskazywał, że kierowca może być pod wpływem alkoholu. 24-latkowie wykorzystali moment gdy kierowca opla zjechał na pobocze, wtedy podbiegli do niego i wyciągnęli kluczyki ze stacyjki aby uniemożliwić mu dalszą jazdę. Odważne zachowanie młodych mieszkańców gminy być może zapobiegło tragedii. Badanie na zawartość alkoholu kierowcy, 72- letniego mieszkańca gminy Ciechanów wykazało blisko 3 promile. Jak się okazało mężczyzna posiadał zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów od 2014 roku.

Pamiętajmy, że ujęcie obywatelskie to przywilej wynikający z treści art. 243 kodeksu postępowania karnego. Sprawcę można ująć zarówno na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa lub w pościgu podjętym bezpośrednio po jego popełnieniu. Następnie taką osobę należy niezwłocznie przekazać Policji.

Policjanci apelują, aby każdy reagował na niebezpiecznie zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych. Każdy, nawet anonimowo pod numerem telefonu 112 może powiadomić najbliższą jednostkę Policji o każdym niepokojącym zdarzeniu. Policjanci sprawdzą każdy sygnał!

źródło: KPP Ciechanów

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

avatar
1500