Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Obywatelskie zatrzymanie pijanego 72-letniego kierowcy. Wzorowa postawa młodych  


Wzorową obywatelską postawą i odpowiedzialnością wykazali się młodzi mieszkańcy gminy Ciechanów. Dzięki ich czujności i szybkiej reakcji uniemożliwili dalszą jazdę pijanemu kierowcy, który miał blisko 3 promile w organizmie.


W poniedziałek 26 sierpnia około godziny 14:30 dyżurny ciechanowskiej policji otrzymał zgłoszenie informujące o ujęciu nietrzeźwego kierowcy w miejscowości Rutki Marszewice na terenie gminy Ciechanów. Młodzi mieszkańcy gminy Ciechanów zauważyli jak po miejscowości porusza się opel, którego tor jazdy wskazywał, że kierowca może być pod wpływem alkoholu. 24-latkowie wykorzystali moment gdy kierowca opla zjechał na pobocze, wtedy podbiegli do niego i wyciągnęli kluczyki ze stacyjki aby uniemożliwić mu dalszą jazdę. Odważne zachowanie młodych mieszkańców gminy być może zapobiegło tragedii. Badanie na zawartość alkoholu kierowcy, 72- letniego mieszkańca gminy Ciechanów wykazało blisko 3 promile. Jak się okazało mężczyzna posiadał zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów od 2014 roku.

Pamiętajmy, że ujęcie obywatelskie to przywilej wynikający z treści art. 243 kodeksu postępowania karnego. Sprawcę można ująć zarówno na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa lub w pościgu podjętym bezpośrednio po jego popełnieniu. Następnie taką osobę należy niezwłocznie przekazać Policji.

Policjanci apelują, aby każdy reagował na niebezpiecznie zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych. Każdy, nawet anonimowo pod numerem telefonu 112 może powiadomić najbliższą jednostkę Policji o każdym niepokojącym zdarzeniu. Policjanci sprawdzą każdy sygnał!

źródło: KPP Ciechanów

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x