Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Litewscy strażacy z wizytą w mławskiej OSP


Z okazji obchodów 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej i Bitwy pod Mławą do naszego miasta przyjechała delegacja strażaków z zaprzyjaźnionego miasta Raseinai z Litwy. W jej skład weszli Dyrektor Służby Ochrony Ochotniczej Przeciwpożarowej Miasta Raseiniai Robertas Sitavičius, dwóch ratowników pożarowych Ochrony Ochotniczej Przeciwpożarowej Miasta Raseiniai – Petras Trekšelis i Gintas Ivanauskas – oraz Benediktas Siliūnas, ochotniczy strażak, a zarazem tłumacz delegacji.


Nasi przyjaciele z Litwy złożyli wizytę w jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej w Mławie. Polacy i Litwini wymienili się prezentami i serdecznościami oraz podzielili swoimi doświadczeniami i spostrzeżeniami na temat pracy służb przeciwpożarowych. Delegację z Litwy bardzo interesowały praca polskich strażaków, warunki ich służby oraz wyposażenie i sprzęt. Goście z uwagą wysłuchali historii mławskiej OSP. Dyrektor Służby Ochrony Ochotniczej Przeciwpożarowej Miasta Raseiniai Robertas Sitavičius zwrócił uwagę na to, że na Litwie tradycja ochotniczych straży pożarnych jest jeszcze bardzo młoda i trwa zaledwie od kilku lat, podczas gdy w Polsce liczy ona sobie już ponad wiek. Obie delegacje obserwują ponadto smutny fakt, że w obu państwach coraz mniej młodych ludzi dołącza do jednostek OSP.

Po rozmowie litewscy strażacy obejrzeli sprzęt przeciwpożarowy, jaki mławska jednostka ma na stanie.

źródło i fot: UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x