Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Bezpieczeństwo wewnętrzne z administracją publiczną i nie tylko!


Już 2 września rozpoczyna się rekrutacja uzupełniająca na rok akademicki 2019/20 w Mazowieckiej Uczelni Publicznej w Płocku. Rekrutacja będzie otwarta na wszystkich kierunkach, ale na niektórych z nich liczba miejsc jest mocno ograniczona.

Oferta

Uczelnia oferuje kilkanaście kierunków na różnych poziomach kształcenia: studiach licencjackich, inżynierskich, jednolitych magisterskich oraz magisterskich II stopnia.
W obrębie kierunków do wyboru jest ponad trzydzieści specjalności.

– To jedyna bezpłatna uczelnia w Płocku, która proponuje tak szeroką gamę kierunków. W tym roku akademickim uruchamiamy studia popołudniowe w systemie stacjonarnym. To dobre rozwiązanie dla osób, które chcą połączyć naukę z pracą zawodową. Ćwiczenia i wykłady będą odbywały się po południu – mówi prof. Maciej Słodki rektor PWSZ w Płocku, a od 1 września Mazowieckiej Uczelni Publicznej w Płocku.

Rektor podkreśla, że atutem uczelni jest jej praktyczny profil kształcenia. – Nasi studenci, w stosunku do liczby zajęć teoretycznych, mają bardzo dużo ćwiczeń, warsztatów oraz praktyk w najróżniejszych firmach i instytucjach. Np. przyszłe pielęgniarki czy położne mają zajęcia w szpitalach w Płocku, Sierpcu i Gostyninie, poradniach, przychodniach czy zakładach opieki długoterminowej – przekonuje Słodki. – Z kolei studentów dwóch pozostałych wydziałów można spotkać w szkołach, urzędach, ale też prywatnych firmach, z którymi mamy podpisane porozumienia o współpracy, np. PKN Orlen. A jeśli ktoś chciałby zrealizować praktyki w miejscu, z którym dotąd nie współpracowaliśmy, nawet w innym mieście, to też jest taka możliwość. Musimy tylko wcześniej sprawdzić czy dana firma bądź instytucja spełnia określone kryteria i jeśli nie ma przeszkód, to podpisujemy z nią porozumienie.

Nowości

Nowością jest utworzenie studiów magisterskich II stopnia na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne z administracją publiczną.Uczelnia uzyskała zgodę Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, więc rekrutacja na ten kierunek ruszy po raz pierwszy we wrześniu. Natomiast na kierunku praca socjalna uruchomione zostaną dwie nowe specjalności: „resocjalizacja z profilaktyką społeczną” oraz „wsparcie osoby z niepełnosprawnością i seniora”. Dwa kierunki: pedagogika przedszkolna oraz wczesnoszkolna, a także pedagogika specjalna, po raz pierwszy ruszają w formie 5-letnich jednolitych studiów magisterskich.

Elastyczność

Duże udogodnienia czekają na studentów Wydziału Nauk Ekonomicznych i Informatyki. Na wszystkich kierunkach Wydziału, tj: informatyce, ekonomii oraz finansach z elementami matematyki planowane jest uruchomienie bezpłatnych studiów popołudniowych. Podobne rozwiązanie wprowadzone na Wydziale Nauk Humanistycznych i Społecznych. Studia stacjonarne prowadzone w trybie popołudniowym planowane są na kierunkach: pedagogika (II stopień), filologia (II stopień) oraz bezpieczeństwo wewnętrzne z administracją publiczną (II stopnia). Natomiast na Wydziale Nauk o Zdrowiu studia w trybie popołudniowym uruchomione będą na kierunku pielęgniarstwo (II stopień).  Będzie to doskonała propozycja dla osób, którym tryb pracy nie pozwala studiować w klasycznym trybie dziennym.

Jak zostać studentem?

Rejestracja elektroniczna odbywa się poprzez system, który prowadzi kandydata krok po kroku. Zakładka jest dostępna od razu po wejściu na stronę główną pwszplock.pl. Po wygenerowaniu formularza należy go dostarczyć wraz z innymi dokumentami i badaniami lekarskimi do Działu Spraw Studenckich i Dydaktyki w terminie od 2 do 18 września 2019 r.Warto zapisać się na badania lekarskie już teraz, żeby uniknąć stresu związanego oczekiwanie na badanie.

Wykaz kierunków – rekrutacja uzupełniająca

Mazowiecka Uczenia Publiczna (do 1 września PWSZ w Płocku)

na rok akademicki 2019/2020

STUDIA LICENCJACKIE

PIELĘGNIARSTWO
KOSMETOLOGIA
POŁOŻNICTWO

BEZPIECZEŃSTWO WEWNĘTRZNE
Bezpieczeństwo cyberprzestrzeni
Bezpieczeństwo i porządek publiczny

NOWE MEDIA

PRACA SOCJALNA
Asystent rodziny i koordynator pieczy zastępczej
Kuratela sądowa z mediacją
Resocjalizacja z profilaktyka społeczną
Wsparcie osoby z niepełnosprawnością i seniora

FILOLOGIA
Filologia angielska
Język angielski w turystyce i biznesie

EKONOMIA
Finanse i rachunkowość przedsiębiorstw
Finanse publiczne i administracja
Logistyka w działalności gospodarczej
Ekonomika handlu i usług
Informatyka w biznesie

FINANSE Z ELEMENTAMI MATEMATYKI
Administracja i finanse
Rachunkowość i finanse

STUDIA INŻYNIERSKIE

INFORMATYKA
Programowanie i bazy danych
Sieci komputerowe i sieciowe systemy operacyjne
Analiza danych
Grafika komputerowa i projektowanie gier

STUDIA MAGISTERSKIE (II stopnia)

PIELĘGNIARSTWO

PEDAGOGIKA
Resocjalizacja społecznie nieprzystosowanych

FILOLOGIA
Filologia angielska
Język angielski z językiem niemieckim w biznesie i turystyce

BEZPIECZEŃSTWO WEWNĘTRZNE Z ADMINISTRACJĄ PUBLICZNĄ
Administracja i zarządzanie bezpieczeństwem
System ochrony państwa

EKONOMIA
Logistyka w działalności gospodarczej
Finanse i rachunkowość przedsiębiorstw
Finanse publiczne i administracja

STUDIA JEDNOLITE MAGISTERSKIE

PEDAGOGIKA PRZEDSZKOLNA I WCZESNOSZKOLNA

PEDAGOGIKA SPECJALNA
Edukacja i terapia osób ze spektrum autyzmu – specjalność nauczycielska
Logopedia – specjalność nauczycielska
Pedagogika resocjalizacyjna – specjalność nauczycielska.

 

art. sponsorowany

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]