Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Ogromny pożar w gospodarstwie w Garlinie. Jeden strażak poparzony


Prawie dziewięć godzin sześć zastępów straży pożarnej walczyło z pożarem w miejscowości Garlino (gm. Szydłowo). Ogień pojawił się wczoraj około godziny 13:35 w zlokalizowanym blisko budynku mieszkalnego, stogu słomy i szybko się rozprzestrzenił.


Strażakom udało się obronić przed pożarem budynek mieszkalny, ale dogaszanie bel słomy i sianokiszonki trwało do późnej nocy. Nawet jeszcze dziś rano strażacy zalewali wodą niedogaszone miejsca, gdzie na nowo pojawiały się płomyki ognia.  Akcję gaśniczą utrudniał brak źródła wody – strażacy czerpali ją najpierw z okolicznego stawu, potem z rzeki. W czasie akcji jeden ze strażaków-ochotników doznał poparzenia stóp.

Jak podaje oficer prasowy PSP w Mławie st. kpt Jacek Dryll, strażacy do gaszenia użyli 350 m3 wody, spaleniu bądź nadpaleniu uległo 370 szt. Bel słomy i 80 sianokiszonki. Policja prowadzi dochodzenie, w celu ustalenia przyczyny pożaru.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x