Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Polowali na kobiety z torebkami na cmentarzach


Dwaj młodzieńcy odpowiedzą za kradzieże damskich torebek z ciechanowskich cmentarzy i ogródkach działkowych. Zostali ujęci dzięki pracy operacyjnej policjantów wydziału kryminalnego ciechanowskiej komendy. Łączna wartość skradzionych rzeczy to ponad 11 tys. zł. Wiele z nich zostało odzyskanych.

18- i 19-latek za cel obrali sobie damskie torebki, które kobiety często pozostawiały bez nadzoru zajęte porządkowaniem mogił. Sprawcy działali według wcześniej ustalonego planu. Przychodzili na cmentarz i obserwowali osoby, które przychodzą na groby bliskich. Następnie wybierali samotne kobiety. Czekali na moment, kiedy osoba przystąpi do np. prac porządkowych.

Do pierwszej kradzieży doszło 18 lipca na terenie cmentarza przy ul. Gostkowskiej, gdzie ich łupem padła torebka wraz z przedmiotami o łącznej wartości prawie 10 tys. zł. Na drugie „łowy” wybrali się 22 lipca w rejon ogrodów działkowych, gdzie ich łupem padła także damska torebka. Trzecią torebkę ukradł 18-latek. Miało to miejsce 3 sierpnia, a rejonem działania ponownie był ten sam cmentarz. Tym razem łupem padła również torebka, a wartość strat to ponad tysiąc złotych.

Młodzi mężczyźni przyznali się do zarzucanych im czynów i poddali się dobrowolnie karom, w tym m.in. pracom społecznym i obowiązkowi naprawienia w całości wyrządzonych szkód.

źródło: KPP Ciechanów

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Article Rating
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments