Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Skarbówka nie zakwestionuje przedsiębiorcy zakupu hulajnogi


W miastach coraz bardziej popularne stają się elektryczne hulajnogi. Dobrą wiadomością jest stanowisko fiskusa, że przedsiębiorca może rozliczyć w podatkowych kosztach wydatki np. na hulajnogę czy inne nietypowe środki transportu. Pisze o tym wczorajsza Rzeczpospolita.


Jak podaje gazeta o interpretację do skarbówki wystąpił agent ubezpieczeniowy, który kupił hulajnogę w celu dojazdu w mieście do klienta. Wydatek rzędu 2 tys. zł chce ująć w kosztach działalności. Hulajnoga ma zapewnić szybki dojazd i sprawną obsługę klienta.

Wydatek na zakup hulajnogi, która będzie używana tylko w działalności gospodarczej, można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów – odpowiedział fiskus. Potwierdził, że nie trzeba jej amortyzować, czyli rozliczać przez kilka lat. Wydatek wrzucamy w koszty jednorazowo (interpretacja nr 0112-KDIL3-3.4011.242.2019. 2.TW).

Według innych interpretacji fiskusa przedsiębiorca w swojej pracy może wykorzystywać rower (nawet drogi), łyżworolki czy skuter. Ważne jednak jest to, aby przede wszystkim udokumentować zakup fakturą, a także zadbać o jej odpowiedni opis dla kontrolujących.

red.

Źródło: Rzeczpospolita

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x