Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

30 sierpnia otwarcie Parku Nauki Torus w Ciechanowie


Miasto Ciechanów zyskuje kolejną atrakcję dla swoich mieszkańców, ale też dla turystów. Powstały przy zrewitalizowanej wieży ciśnień Park Nauki Torus to miejsce interaktywnej edukacji poprzez zabawę. Od 30 sierpnia czynny będzie od wtorku do piątku w godz. 9.00-17.00 oraz w soboty i niedziele w godz. 10.00-18.00. W pierwsze dwa dni funkcjonowania zorganizowany zostanie piknik naukowy.


Bilety można już kupić online: bilety.parknaukitorus.pl. Bilet normalny kosztuje 12 zł, ulgowy 8 zł, bilet rodzinny 40 zł, grupowy 7 zł (od osoby). Bilet ulgowy przysługuje dzieciom uczęszczającym do przedszkola, dzieciom i młodzieży szkolnej (w wieku 4-19 lat), studentom oraz doktorantom (do 26 lat), osobom niepełnosprawnym i ich opiekunom (po okazaniu dokumentu potwierdzającego zniżkę – legitymacja, dowód osobisty, orzeczenie). Bilet rodzinny przysługuje co najmniej 3-osobowej rodzinie: 2 dorosłych opiekunów + min. 1 dziecko, maks. 7 dzieci). Obowiązują ulgi dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny. Bilet normalny z tą kartą kosztuje 11 zł, ulgowy 7 zł. Bilet grupowy dotyczy osób w grupach co najmniej 15-osobowych i maksymalnie 50-osobowych.

Bilet trzeba zakupić, chcąc wejść do zaaranżowanej w podziemnej kondygnacji części z interaktywnymi eksponatami. Kasa wraz z szatnią zlokalizowana jest w lewej części budynku. Zwiedzający będą mogli wejść na teren wystawy o każdej pełnej godzinie, jednocześnie zwiedzać będzie mogło maksymalnie 50 osób. Będzie można skorzystać z opcji z przewodnikiem lub bez. Część wystawowa została wyposażona w 24 eksponaty usytuowane w trzech salach, w czterech strefach tematycznych: matematyka i fizyka, technika, iluzja oraz architektura. Nauka za pomocą doświadczeń stanowić będzie podstawę oferty, kierowanej przede wszystkim do dzieci i młodzieży. Odwiedzający Park Nauki Torus będą mogli samodzielnie badać zjawiska, poszukiwać ciągów przyczynowo-skutkowych, wyciągać wnioski. Będzie można m.in. sprawdzić na jakiej zasadzie działają wieże ciśnień, przekonać się o praktycznym zastosowaniu równań Bernoulliego, czy doznać iluzji i złudzeń optycznych.

– Bardzo solidnie przygotowywaliśmy się do utworzenia Parku Nauki Torus. Podpatrywaliśmy rozwiązania w innych centrach naukowych, szukaliśmy inspiracji i jednocześnie wprowadzaliśmy nowe pomysły oraz wyjątkowe sposoby ujęcia danych tematów. Oferta Parku Nauki Torus z pewnością będzie ciekawa dla osób, które w tego typu miejscach nigdy nie były, jak również dla tych, które odwiedzały inne takie obiekty. Park Nauki Torus wybudowaliśmy dla mieszkańców, jak również turystów. Wieża ciśnień z parkiem nauki to z pewnością niebanalna atrakcja turystyczna – powiedział prezydent Ciechanowa Krzysztof Kosiński.

źródło: UM Ciechanów

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x