Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

MPDM przez 3 lata będzie obsługiwało miejską komunikację


Rada miasta na wczorajszej sesji jednogłośnie postanowiła powierzyć miejskiej spółce – Mławskiemu Przedsiębiorstwu Drogowo-Mostowemu (MPDM) obsługę komunikacji miejskiej w Mławie przez najbliższe trzy lata.


Jak wiadomo, decyzją burmistrza MPDP od stycznia 2019 roku takie zadanie już realizuje. Wspomniana uchwała powierza spółce obsługę komunikacji miejskiej od 1 stycznia 2010 r. do 31 grudnia 2022. Nie reguluje jednak kwestii szczegółowych, w tym m.in. kosztu zadania. Szczegółowe obowiązki stron zawierać ma umowa podpisana pomiędzy burmistrzem a MPDM.

Na sesji nie było też pytań ze strony radnych. Jedynie radny Janusz Wojnarowski, przedstawiając opinię komisji w sprawie procedowanej uchwały, poinformował, że według informacji prezesa MPDM Krzysztofa Dubojskiego, komunikacja funkcjonuje właściwie, nie ma skarg i uwag do jej działania.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
18 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Green
Green
3 lata temu

Przyklepali nawet niepytajac jaki to będzie koszt dla miasta, dali wolną rękę władcy i MPDM, może to być 900tys albo 2mln roczne, ale kogo to obchodzi, ciemny lud i tak zapłaci że swoich podatków no bo przecież nie z diet radnych.

Klient
Klient
3 lata temu

No tak…., po coz wlączac klimatyzacje. W autobusach takze musi byc „swieze piwietrze,” szczegolnie kiedy Mlawiacy sie boja wody i mydla. Myjcie się ludzie, myjcie!!! Bo smierdzicie potem, nawet kobiety- choć nie wszyscy oczywiscie. Człowiek wchodzi do przychodni czy sklepu, nawet kasjerki siedzące w markecie potrafią smierdziec potem. Ludzie, jest 21 wiek, poza woda i mydłem macie dezodoranty. Jak wam nie wstyd!

Anonimowo
Anonimowo
3 lata temu
Reply to  Klient

/ sluszny opis sutuacji kiedy jest goraco, oprocz tych nie przyjemnych zapachow, mozna jeszcze zaobserwowac inne zjawisko, I popatrzyc na ubiur co niektorych kobiet, ktore w domy nie maja chyba lustra, , I pizniej te widoki sa obrzydliwe, wyglada to tak jakby tee „damy”myslaly ze uliice miasta byly jakas plaza, I nie przeszkadza im jak swieca, prawie golymi tylkami, a na innych to wyglada tsk jakby za chwile to co maja na sobie mialo peknac, I obnazyc jeszcze bardziej gorszace widoki.

franciszek
franciszek
3 lata temu

chodniki cy będom wreście tylko dla pieszych – na Sienkiewicza regularnie matka z trojaczkami wózek na prawie cały chodnik regularnie przepycha… w niektórych miejscach cały prawie że zajmuje spychając innych staruszków z chodnika a jeszcze inne ciężarówkami se znienacka na chodniku parkują se Sienkiewicza 22 na ten przykład – przecież parkowanie 4 czterema kołami na chodniku powinno być zakazane chyba od dawna… o ile pieszemu mniej niż półtora metra pozostawione to już całkowicie przecież zakaz parkowania na chodniku i policja se jeździta i nie widzita łamania naszych fundamentalnych praw obywatelskich

Green
Green
3 lata temu

Kolejne 3 lata w okresie letnim bez klimatyzacji , jak to powiedziała p. od pudrowania z UM „Korzystając z doświadczeń innych, firma wykonująca dla miasta usługę transportową doszła do wniosku, że włączanie klimatyzacji obecnie mija się z celem – dodaje Magdalena Grzywacz, rzeczniczka UM Mławskiego”, tymczasem wymagania konkursu przetargowego były co najmniej jak dla linii międzynarodowych. ach te mławskie profesjonalne odwracanie kota ogonem

Były
Były
3 lata temu

Pani Rzecznik Grzywacz ! Czy Pani nie widzi potrzeby wydania komunikatu po Sesji ? Pani od tego jest jako rzecznik . A anie siedzenia na ……….. Panie Burmistrzu ta osoba spełnia swojej funkcji ! A to działa na Pana niekorzyść ! zachęcamdo weryfikacji kadr!

Z bliska
Z bliska
3 lata temu
Reply to  Były

Były–może i widzi taką potrzebę tylko nie ma dyspozycji od szefa, i w tym cały problem. Sam się zastanawiam po jakich koligacjach i układach, była fotograf GŁOSU MŁAWY ZOSTAŁA RZECZNIKIEM PRASOWYM URZĘDU MIASTA—a po niedługim czasie została powołana na naczelnika wydziału, i żeby nic nie robiła i się nie przepracowała, dołożono PANI NACZELNIK PRACOWNIKA—może jestem zbyt podejrzliwy, ale czy to czasami nie jest ten słynny -„-hemi „—który zaśmieca portal codziennik, informacjami zgodnymi z linią partii PIS??? i to są jedyne jego obowiązki aby portal zalewać i jego komentujących mieszkańców zalewać hejtem może to nie jest tak, to w takim przypadku powstaje pytanie??? —dlaczego z naszych pieniedzy opłaca się z budżetu 2 pracowników, którzy w zasadzie nic nie robią /przepraszam dobre wrażenie/ CZY NIE UWAŻASZ BYŁY ŻE MOŻE PANI RZECZNIK GRZYWACZ ODPOWIE WRESZCIE NA TE NASZE WĄTPLIWOŚCI — CZEKAMY!!!

z bliska
z bliska
3 lata temu

Co się stało, że portal nie podaje informacji z Sesji Rady Miasta z dnia 20.08–podczas której Burmistrz wyjaśniał, swoje zdrowotne problemy przedstawiając zdjęcia. Dla zainteresowanych, podaję że to jednak był wypadek na wyścigu, a reszta co pisaliśmy zadając pytania to plotki

korniszon
korniszon
3 lata temu
Reply to  z bliska

O tym sobie można poczytać na reżimowym portalu.

dzidek
dzidek
3 lata temu
Reply to  korniszon

” korniszon,a ktory to ten rezimowy portal,czyzby WYROSTKA ??=to nie mozliwe!!!

kos
kos
3 lata temu

W ostatni weekend byłem na rowerze na Krajewie (przepraszam, na ulicy Krajewo) i przypadkiem na przystanku na pętli zobaczyłem, że zamiast oznaczenia linii 3, widnieje wciąż ‚A”. Rozumiem kilka tygodni po zmianie numeracji autobusów ale tyle miesięcy????? Nawet słowo wstyd jest mało dosadne.

Alina
Alina
3 lata temu

Przystanki, zasyfione, nie myte, brudne on kleju. Naklejaja rozkady gdzie popadni.

B.M.
B.M.
3 lata temu

Kiedy MPDM zacznie sprzątać przystanki autobusowe?
Właściciel nieruchomości nie jest zobowiązany sprzątać dróg publicznych. Do właściciela nie należy też sprzątanie tych części chodnika, które stanowią przystanki autobusowe, tramwajowe, trolejbusowe oraz są wydzielone krawężnikami lub oznakowaniem torowisk tramwajowych przyległych do ich nieruchomości. Tym zajmują się przedsiębiorcy użytkujący przestrzeń służącą komunikacji publicznej.

WML
WML
3 lata temu
Reply to  B.M.

Przystanki autobusowe nie należą do MPDM tylko do Urzędu Miasta

LOL
LOL
3 lata temu
Reply to  WML

To już wszystko jasne 😉

z bliska
z bliska
3 lata temu
Reply to  WML

WML—ale walnąłeś śmieszny post, czy ty w ogóle wiesz co napisałeś???? jeśli tak uważasz to mam do ciebie pytanie, do kogo należy firma?? powinieneś wiedzieć że firma MPDM–TO FIRMA KTÓRA PODLEGA BEZPOŚREDNIO POD URZĄD MIASTA, który, łoży środki, i zleca wykonanie prac na terenie miasta, a to wszystko jest finansowanie z budżetu miasta, czyli z naszych pieniędzy. NO ALE JEŚLI MA SIĘ TAKIEGO PREZESA JAK PAN KRZYSZTOF DUBOJSKI, to ja mieszkaniec miasta nie mam więcej pytań!!! Tak LOL masz rację że to już wszystko jasne!!!!

wml2
wml2
3 lata temu
Reply to  WML

Do sprzątania zobowiązani są przedsiębiorcy użytkujący przestrzeń służącą komunikacji publicznej, czyli MPDM.

olo
olo
3 lata temu
Reply to  WML

Obowiązek sprzątania przystanków komunikacyjnych, zgodnie z art. 5 ust. 3 ustawy z 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz.U. z 2005 r. nr 236, poz. 2008 z późn. zm.), należy do przedsiębiorców użytkujących tereny służące komunikacji publicznej (przewoźników). Nadzór nad realizacją tego obowiązku sprawuje z kolei wójt, burmistrz lub prezydent miasta (art. 5 ust. 6). Organ ten jest uprawniony, w przypadku stwierdzenia jego niewykonania, do wydania decyzji nakazującej wykonanie tego obowiązku. W myśl art. 5 ust. 9 wykonywanie decyzji podlega egzekucji w trybie przepisów ustawy z 17 czerwca 1966 r. o postępowaniu egzekucyjnym w administracji (Dz.U. z 2005 r. nr 229, poz. 1954 z późn. zm.).

18
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x