Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Mrówka Mława oferta gazetka promocje
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie
Marek Kiełbiński PiS wybory 2019

Ciekawostki z życia leśnej przyrody na wyciągnięcie ręki


fot. P.Piasecka / źródło Nadleśnictwo Dwukoły FB

Jolanta Karpińska pozycja 19 PiS Powiat Mławski zasługuje na posła wybory 2019


Nadleśnictwo Dwukoły unowocześniło swoje stosowane dotąd formy przekazu. Na facebooku powstał nowy profil nadleśnictwa. Jak piszą leśnicy:

„Będziemy tutaj opowiadać Wam o codziennej pracy leśnika, ciekawostkach o świecie otaczającej nas przyrody i przedstawiać Wam setki zdjęć, którymi chcemy się z Wami podzielić”. 

Jako pierwsza, wita czytelników Nornica ruda (Myodes glareolus).  To jeden z drobniejszych gryzoni nornikowatych występujących w Polsce. Buduje system korytarzy tuż pod powierzchnią ziemi lub w gęstym runie, potrafi być zmorą ogrodników.

https://www.facebook.com/nadlesnictwodwukoly/

red.

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

3
KOMENTARZE

avatar
1500
Wilk
Gość
Wilk

Leśnicy chcą koniecznie ocieplić swój wizerunek. Jak zwykle udają, że kochają przyrodę i się na niej znają. A jedyne o czym mają pojęcie to hodowla desek. W społeczeństwie wciąż pokutuje błędne wyobrażenie, że leśnik to znawca i opiekun przyrody. Leśnicy z nadleśnictwa Dwukoły, udostępnijcie swój profil, to wstawię Wam trochę zdjęć, dokumentujących Waszą „troskę” o przyrodę i zwierzęta chronione.

Marta
Gość
Marta

no w końcu. świetna inicjatywa, wielokrotnie szukałam profilu Dwukół na fejsbuku, żeby się czegoś dowiedzieć o naszym nadleśnictwie, obserwuje dużo innych pobliskich nadleśnictw

mławianka
Gość
mławianka

Nareszcie… obserwuję na Facebooku inne Nadleśnictwo. Ich profil jest bardzo ciekawy, leśnicy pełni pasji w swoich przekazach. Można się wiele dowiedzieć na temat flory i fauny, ciekawych miejsc, pracy leśników, i nie tylko.
Myślę, że nasi leśnicy też potrafią opowiadać z charyzmą o swoim terenie.
Życzę powodzenia i wielu obserwujących, ja z pewnością też będę w ich gronie 🙂
Niestety, na chwilę obecną nie znalazłam ich profilu.