Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Ciekawostki z życia leśnej przyrody na wyciągnięcie ręki


fot. P.Piasecka / źródło Nadleśnictwo Dwukoły FB


Nadleśnictwo Dwukoły unowocześniło swoje stosowane dotąd formy przekazu. Na facebooku powstał nowy profil nadleśnictwa. Jak piszą leśnicy:

„Będziemy tutaj opowiadać Wam o codziennej pracy leśnika, ciekawostkach o świecie otaczającej nas przyrody i przedstawiać Wam setki zdjęć, którymi chcemy się z Wami podzielić”. 

Jako pierwsza, wita czytelników Nornica ruda (Myodes glareolus).  To jeden z drobniejszych gryzoni nornikowatych występujących w Polsce. Buduje system korytarzy tuż pod powierzchnią ziemi lub w gęstym runie, potrafi być zmorą ogrodników.

https://www.facebook.com/nadlesnictwodwukoly/

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Wilk
Wilk
2 lata temu

Leśnicy chcą koniecznie ocieplić swój wizerunek. Jak zwykle udają, że kochają przyrodę i się na niej znają. A jedyne o czym mają pojęcie to hodowla desek. W społeczeństwie wciąż pokutuje błędne wyobrażenie, że leśnik to znawca i opiekun przyrody. Leśnicy z nadleśnictwa Dwukoły, udostępnijcie swój profil, to wstawię Wam trochę zdjęć, dokumentujących Waszą „troskę” o przyrodę i zwierzęta chronione.

Marta
Marta
2 lata temu

no w końcu. świetna inicjatywa, wielokrotnie szukałam profilu Dwukół na fejsbuku, żeby się czegoś dowiedzieć o naszym nadleśnictwie, obserwuje dużo innych pobliskich nadleśnictw

mławianka
mławianka
2 lata temu

Nareszcie… obserwuję na Facebooku inne Nadleśnictwo. Ich profil jest bardzo ciekawy, leśnicy pełni pasji w swoich przekazach. Można się wiele dowiedzieć na temat flory i fauny, ciekawych miejsc, pracy leśników, i nie tylko.
Myślę, że nasi leśnicy też potrafią opowiadać z charyzmą o swoim terenie.
Życzę powodzenia i wielu obserwujących, ja z pewnością też będę w ich gronie 🙂
Niestety, na chwilę obecną nie znalazłam ich profilu.

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x