Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Alsen komputery Mława
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Pobicie czy wypadek na rowerze?


Od ubiegłego poniedziałku w mieście krążyły różne plotki związane z niedyspozycją burmistrza Sławomira Kowalewskiego. Według tych nieoficjalnych informacji burmistrz został tego dnia rano około godziny ósmej odwieziony przez wiceburmistrz Janinę Budzichowską do szpitala.Różne jednak towarzyszyły temu przypuszczenia co do charakteru obrażeń. Jedna z wersji mówiła o awanturze przed urzędem i pobiciu.

Przyczyny kontuzji  burmistrza wytłumaczyła wiceburmistrz Janina Budzichowska 15 sierpnia podczas uroczystości Święta Wojska Polskiego, tłumacząc jego nieobecność. Wyjaśniła, że są to obrażenia powstałe na skutek upadku na rowerze podczas wyścigu Tour de Pologne Amatorów, który odbywał się 9 sierpnia w Bukowinie Tatrzańskiej, a w którym burmistrz brał udział.

Obrażenia najwyraźniej nie są poważne, skoro w minionym tygodniu widziano burmistrza w ciemnych okularach i kołnierzu ortopedycznym na zakupach w supermarkecie. Miejmy więc nadzieję, że pan burmistrz szybko powróci do dawnej formy.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

50
KOMENTARZE

avatar
1500
Zmartwiony
Gość
Zmartwiony

Brawo dla codziennika który spowodował swoim artykułem tak szybką reakcję burmistrza.
Moim zdaniem jeżeli kontuzja miała miejsce na imprezie masowej a udział był prywatny nie służbowy,
to wielce nieprofesjonalnym jest tłumaczyć się z tego na sesji RM w świetle kamer i wzbudzać współczucie mieszkańców za ich pieniądze. UM i stanowisko to nie pępek świata, wokół którego ma się kręcić życie mieszkańców Mławy. Szkoda tylko że w przeszłości zabrakło burmistrzowi profesjonalizmu na przygotowanie profesjonalnych prezentacji z negocjacji z firmami które mają ogromny wpływ na koszty ponoszone przez mieszkańców

Zmartwiony
Gość
Zmartwiony

UM powinien opublikować raport o stanie zdrowia Burmistrza, to już drugie zdarzenie w którym uczestniczyła głowa władcy w jego kolarskiej karierze, skutki są widoczne na sesjach, nie pamiętam, nie słyszę, nie rozumiem. A tak na marginesie to proponuję szachy, w tym wieku są bezpieczniejsze

Mlawiak37
Gość
Mlawiak37

Ciekaw jestem w jakim markiecie Byl Pan Burmistrz- polskim czy jakims zagranicznym?Czyzby By mie wspieral polskich sklepow,polskiego kapitalu…?odpiscie…!

Szzzzzzzzzzzzz
Gość
Szzzzzzzzzzzzz

„Na zjeździe z Wierchu Rusińskiego miałem wypadek. Wyciągnięto mnie z rowu… o własnych siłach dojechałem do mety” – powiedział burmistrz. A gdyby burmistrz na ten przykład był starostą, dodałby jeszcze „To jest naprawdę prawda, którą posiadam”.

na sesji
Gość
na sesji

Bardzo ładnie przypudrowane limo!

Anna
Gość
Anna

I myślę że codzienik mławski nie napisał by o tym gdyby to nie pochodziło z pewnego wiarygodnego żródła.

Anna
Gość
Anna

Ale to nie jest dyskusja tylko my jako mieszkancy chcemy wiedzieć co się wydarzyło i czy ktoś posadził burmistrza o bujkę prawidłowo czy kłamał. Bo wlodarzowi miasta nie wypada wdawać sie w bójki . A może ktoś go zaatakował i czemu nie zgłoszono tego na policję zagadkowa sprawa

olk
Gość
olk

A nie lepiej poczytać kryminały Agaty Christie, tam to dopiero bedzie miała Pani Zagdkowe sprawy:)

mławianka
Gość
mławianka

Mimo wszystko gratulacje dla burmistrza i ekipy z Mławy za udział w tym wyścigu, bo przecież część dochodu z wpisowego poszła na szczytny cel, czyli na rehabilitację Szurkowskiego i skończmy tę jałową dyskusję.

Z bliska,
Gość
Z bliska,

No I malo brakowalo, aby Pan jankowski, musial organizowac, podobny wyscig, aby, wspierac leczenie Kowalewskiego, naprawde.nie ma czego gratulowac bo miejsce 1014, to triche wstyd dla bylego kolarza, ale incjatywa organizatorow, aby wspierac SZURKOWSKIEGO bardzo dobra, , a przy okazji pytanie co na to PZKOL.

mławianka
Gość
mławianka

1014 to ten pan miał nr startowy, a zajął 1016-te miejsce. Sprawdzałam klasyfikację.
Tyle, że nie o to przecież chodziło w tym wyścigu. Liczył się cel.
Historia Kowalewskiego… już nie komentuję. Jeśli oberwał to zapewne słusznie, inaczej by tego nie kryli.

Ehh
Gość
Ehh

Jaki on szlachetny i piekny. Skoro taki dobry to skąd ta sliwka pod okiem. Ludziom za stolek od kogos to nawt klamstwo nie przeszkadza.

prawda
Gość
prawda

Burmistrz od prawdy zawsze trzyma się jak najdalej, więc i teraz prawdy nie poznamy.

Anonim
Gość
Anonim

SK – w ogólnej klasyfikacji… 1016-te…, czyli zmieścił się w pierwszej połowie sklasyfikowanych zawodników.

anonimowo
Gość
anonimowo

A ja słyszałem, że pewien Ukrainiec tak powiedział: Nie chwaląc się jam to sprawił!

Xawery
Gość
Xawery

A ja slyszskem ze „wybitna” Pani rzecznik, ratusza zamiesci komunikat prasowy,.ktorym utnie, te wszystkie plotki.

Adam
Gość
Adam

Nie rozumiem jednej rzeczy to skąd wzioł sie temat pobicia przecież musiało być coś na rzeczy i ktoś musiał to widzieć

Nieznajomy
Gość
Nieznajomy

Widzę że obrocy burmistrza bronią go i to bez kultury ubliżajać . Poczekajmy do wybrów zbaczymy czy bedziecie nas nazywać ciemnotą czy całować po rękach . Burmistrz przed wyborami kłania się z daleka
po wyborach odwraca plecami

oburzony
Gość
oburzony

zazdrość Was zżera, że w średnim wieku można jeszcze osiągać sukcesy sportowe, a po tak silnym koziołkowaniu wsiąść na rower i zakrwawionym dojechać do mety. Szacun dla gościa. Inteligentni znajdą zdjęcia kolarza w trakcie wyścigu, ale trzeba mieć trochę rozumu, żeby je znaleźć. Wtedy zobaczycie jak wyglądał na trasie przed i po upadku. Ciemnota i zacofanie małomiasteczkowe.

uważny
Gość
uważny

A jakiż to sukces odniósł pan w średnim wieku? Chyba taki, że dojechał do mety i nie był ostatni. Zgodzę się, to niezwykły wyczyn, wreszcie coś się naszemu włodarzowi udało. A co do zdjęć, to komu tą ściemę wciskasz?

mławianka
Gość
mławianka

Jakżeś taki inteligent, to dodaj link do tych zdjęć. Czemuś inteligenciku tego nie zrobił?
Gdyby koziołkował, to pogotowie na miejscu by było i by opatrzyli, a nie dopiero w Mławie po kilku dniach.
Zaś jego sukcesem jest zdobycie się na odwagę i wystartowanie w tych zawodach, bo trzeba uczciwie przyznać, że kondycja żadna.

dzidek
Gość
dzidek

Brawo –mlawianko!!!

Xawery
Gość
Xawery

Oburzony==odpowiem ci w twoim stylu===jak sam jestes ciemniakiem, to nie rob z nas ciemniakow bo pisanie, takich rzeczy ze zjezdzal z szybkoscia okolo 100 km/g, to mozecie tlumaczyc takim ciemniakom jak TY. Jesli tak bylo jak piszesz, to sam BURMISTRZ, winien zwolac konferencje prasowo I swym wystapieniem uciac wszystkie spekulacje, mysle ze doradcow w tym temacie nie potrzebuje, a ty nie musisz robic za jego rzecznika.

Inteligentny:)))))))
Gość
Inteligentny:)))))))

Błahahahaha…., no dawno nikt mnie tak nie ubawil. Ludzie w średnim wieku lepsze osiągnięcia mają i się nie chwalą. A coz to za osiagniecie? Inteligentni- hahahaha….ostatnie zdanie jest trafne ” ciemnota….

” i dlatego mamy te miasto jakie mamy z takimi wlodarzami- zenada:/

Green
Gość
Green

Czy to takie ważne jak to było, po prostu zła karma wróciła

Mieszkaniec sztuk 1
Gość
Mieszkaniec sztuk 1

A ciekawe he he za co sie przewrócił?

Julian
Gość
Julian

No właśnie dziwne ja też jak dostałem powiedziałem że sie na rowerze obaliłem a jak wychodziłem ze szpitala lekarz do mnie podszedł i mowi młody ładnie żeś po mordzie dostał

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Pier… chyba po tym upadku
Albo lekarz uznał Cię za idiote i sobie żarty robił
Lekarz nie rozpoznał obrażeń tak Napewno

aaa
Gość
aaa

Ciekawe jak można mieć po wypadku na rowerze śliwę pod okiem? a twarz bez ryski ?

kłamczucha
Gość
kłamczucha

[wymoderowano]to stara kłamczucha, kłamała z tunelem teraz też łżę kobieta !

Julian
Gość
Julian

Nie długo wyprowadzi się na swoją rezydencje do Trzcińca tam ma kajaki to sobie krzywdy nie zrobi

Mlawiak
Gość
Mlawiak

Kto? Burmistrz? Jeśli tak to teraz wiadomo dlaczego wszystko w Mławie jest robione byle jak i często śmierdzi. Wygląda na to, że Burmistrzowi nie zależy na dobru ogółu.

mławianin_t
Gość
mławianin_t

Szybkiego powrotu do zdrowia!

kwaitek
Gość
kwaitek

Bufonada i arogancja Kowalewskiego sięgnęła zenitu. Nie popieram bicia i używana przemocy, ale też nie dziwi się że komuś puściły nerwy. To jak burmistrz traktuje ludzi, musiało w końcu do tego doprowadzić. Sprawca pobicia mimo wszystko powinien zostać ukarany, tylko dlaczego ratusz tuszuję całą sprawę? Pewnie po zgłoszeniu na policje, były by przesłuchania a wtedy wyszły by na jaw jakieś kwiatki…

Slawomir
Gość
Slawomir

Burmistrz ukończył wyścig:
1016 1014 KOWALEWSKI Sławomir M-5 Mława (POL) 993 80 2:26:51 24.51 km/h

abc
Gość
abc

Biorąc pod uwagę średnią prędkość to faktycznie szybko wstał, dostał zapewne zapasowy rower i dojechał do mety. Prawdziwy twardziel tylko podziwiać.

aaa
Gość
aaa

na policji by musiał sie tłumaczyć jakie przekręty robił, lepiej zatuszować.

Beti
Gość
Beti

Dla mnie obie wersje są prawdopodobne. Najpierw p. Burmistrz doznał kontuzji, a później nastąpił incydent z pobiciem jak to nazywacie.

dzidek
Gość
dzidek

no jak to jak, nazwiemy– to czysty zbieg okoliczności, Pan Burmistrz to honorowy gość i na POLICJĘ nie zgłaszał, zgłosił jedynie swemu zastępcy, z prośbą aby zawiozła go do SZPITALA

Kolarz
Gość
Kolarz

Byłem w Bukowie i Burmistrz gnał w dół na zjazdach blisko 100km/h. Nawyki kolarskie zostały a masa i grawitacja robiły swoje. Jeden z pilotów wyścigu potwierdzil informacje ze Burmistrz walczył na trasie jak zza dawnych lat.
Kto nie ryzykuje ten nie wygrywa!
Zdrowia Panie Burmistrzu.

dzidek
Gość
dzidek

Kolarz==twoj post to jednak bajki, skontaktuj sie, ze Slawomirem I ustalcie prawde, bo jak mozna sie wywalic,przy predkosci 25 km, nagodz. Cos tu nie milo pachnie, A moze ktos z P.P.P sie zdenerwowal, I stalo sie co sie stalo!! A to wszystko okryte mglo tajemnicy, tak jak z tym rozliczeniem kampani, wypisz wymaluj== przyklad idzie z gory.

ala
Gość
ala

a nie lepiej to książki poczać Panie Dzidek

dzidek
Gość
dzidek

KSIAZKI czytam , ale takie powazniejsze, a tobie polecam te w ktorych mozna przeczytac ALA MA KOTA.

Maja
Gość
Maja

Ala po co książki czytać skoro najlepszego bajkopisarza mamy w Mławie jak tylko flesz się pojawi można podziwiać i nie trzeba książek czytać wystarczy jaśnie pana sławka posłuchać on sypie bajkami z rękawa nawet bez mrugnięcia okiem a wiadomo że każdy gatunek literacki pasuje do ów pana… troszkę tragedii poprzez komedie zmierzając do operetki jednym słowem DRAMAT!!!!!!

JFK
Gość
JFK

Sprawdzałem dostępne strony
Wyścigu nic o kraksie nie ma hmmm
Moze redakcja zapyta organizatora

safsa
Gość
safsa

Hahaha, co za bzdury… oczywiście można zobaczyć nagranie z Bukowiny. Śmieciowy portal

ciekawy
Gość
ciekawy

podaj link

Karolcia
Gość
Karolcia

Ja akurat o domniemanym pobiciu i plotce przeczytałam kilka dni temu w komentarzu na konkurencyjnym portalu 🙂 Pozdrawiam.

Anonim
Gość
Anonim

Taaa, już wierzę, 9 sierpnia wypadek w Bukowinie, a odwiezienie do szpitala spod UM – ciekawa bajeczka.

dzidek
Gość
dzidek

ANONIM—nie wierzysz w bajki, przez tyle lat rządów Burmistrza Kowalewskiego, można było sie przyzwyczaić, do tych bajek i rozdawanych uśmiechów, plotki głoszą że raczej ta pierwsza wersja jest bliższa PRAWDY??—pozostaje tylko problem kto i za co tak poturbował BURMISTRZA.??? Pani rzecznik — do diabła co Pani robi w tym urzędzie, że dopiero po 10 dniach są pierwsze informacje, to jest pewne ustalaliście którą wersje wybrać aby byla bliższa prawdy.