Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Handmade ozdoby dekoracje wystrój wnętrz upominki sklepik z rękodziełem Lucky&Berry
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Coraz mniej drzew w Mławie, a następne idą pod topór


Ten proces trwa już od dłuższego czasu i w Mławie sukcesywnie ubywa drzew. Nie pojawiają się w zamian jednak nowe nasadzenia, mamy za to coraz więcej betonowych powierzchni.Handemade with love Lucky&Berry

Z informacji od czytelników, wiemy, że ostatnio znów jest ich o kilka mniej. Takie cięcia wykonano w otoczeniu Kopca Kościuszki na Wólce, ale także nad Seraczem.  Pewną ciekawostką prac na Wólce jest pozostawienie pozbawionych gałęzi kikutów rosnących tam topoli. – To makabryczny widok, zwłaszcza wieczorem – pisze czytelnik. A ile tereny nad Seraczem są najprawdopodobniej własnością prywatną, to teren przy Kopcu jest miejski.

Rozumiemy, że czasem jest konieczność wycięcia rosnących i nawet zdrowych drzew. Dobrze jednak, by pojawiało się coś w zamian, zamiast coraz mniej korzystnego bilansu zieleni w mieście.

red.

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

16
KOMENTARZE

avatar
1500
Mławiak
Gość
Mławiak

Akurat na tym ostatnim zdjęciu jest działka prywatna pomiędzy Seraczem a browarną. Tam ma być jakaś inwestycja mieszkaniowa słyszałem, dlatego wycieli

h13
Gość
h13

Mławiak wiesz coś więcej o tej inwestycji? Np kto bedzie dzialal w temacie?

z bliska
Gość
z bliska

Mławiak może nie wie, ale Hemi, wie na pewno, co tam będzie on jest dobrze poinformowany.

Miki
Gość
Miki

Na tych moczarach ?! Inwestycja mieszkaniowa, chyba w gratisie z basenem zamiast garażu 😉

Mławiak
Gość
Mławiak

Też mi to miejsce nie pasuje na blok. Nie ma warunków, ale wiesz że nasi deweloperzy potrafią….A później zalewa jak w nowym bloku na Piłsudskiego.

Mławiak
Gość
Mławiak

Ta działka długo była na sprzedaż.ogolnie warunki były pod budownictwo szeregowe. Ktoś kupił może to plotka ale slyszale że właścicielka przychodni na warszawskiej kupiła. A ludzie którzy mieszkają obok mówili że ma być blok. Tyle wiem. Pozdro

h13
Gość
h13

Dzieki bardzo za odpowiedź.
Pozdro.

Ps. Blok w tym miejscu to byłoby przegięcie.
Szeregowiec jak najbardziej.

Olek
Gość
Olek

Jakby ktoś wiedział kto ma budować to proszę o info.

Czytelniczka
Gość
Czytelniczka

Zapytajcie w Urzędzie ile nasadzeń nowych drzew planują.

Prawda
Gość
Prawda

Mławianie to tylko narzekają zamiast się cieszyć że coraz ładniej jest i przemysł rośnie .
Pustaki z Mławy

zalatuje
Gość
zalatuje

W Mławie często śmierdzi „kupą”.

anonimek
Gość
anonimek

eko po mławsku wyciąć w środku wegetacji gałęzie z kilkoma milionami liści, jeśli nawet odbiją to ile to potrwa? jeśli posadzą nowe to ile czasu trzeba ,żeby znów do środowiska wróciło te kilka milionów liści?
inną kwestią jest mławski pomysł propszczeli – wierzby są wiosną największym „dostawcą” pyłku do odchowu larw pszczelich. jak się ma to co na zdjęciach do słów włodarza. PUSTOSŁOWIE. MŁAWA MIASTEM PRZYJAZNYM PSZCZOŁOM? chyba na Madagaskarze!!!

Hemi
Gość
Hemi

Akurat wierzby z tych kikutów przy kopcu odbiją, nie ma obawy.

Co nie zmienia faktu, że ilość drzew trzeba skokowo zwiększyć.

I pamiętać nie tylko o nasadzeniach, ale także o podlewaniu młodych egzemplarzy w okresie suszy.

Anonim
Gość
Anonim

Tak, popieram. Pamiętam początki osiedla OKM, gdzie ówczesny prezes SM Zawkrze co roku robił nasadzenia drzew i krzewów, ale niestety po nasadzeniach nie dbano o to żeby się przejęły, nikt ich nie podlewał. OKM było osiedlem z betonu. Dopiero kolejny prezes podszedł do tematu fachowo i każde świeże nasadzenia były już podlewane. Tyle, że ostatnio zieleń w SM też coś zeszła na drugi plan, widać jak szkodniki dobierają się do krzewów, może to i częściowa wina suszy… Codziennik tak się cieszył, że gałęzie krzewów w parku już nie zasłaniają chodnika. Bardzo proszę przyjrzeć się tej „przecince” krzewów – wygląda okropnie,… Czytaj więcej »

mławi*anka
Gość
mławi*anka

Ta firma obsługująca mławską zieleń jest straszna. Strach żeby za cokolwiek się brali. Bukszpan też wykończyli.

miki
Gość
miki

i komu to przeszkadza? przyciąć gałęzie, wyciąć suche, a nie wycinać wszystko
kto podejmuje takie decyzje?
hallo, władzo obudź się!!!!!!!!!!1