Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Żołnierskie biegi w centrum miasta. Puchar dla najlepszych


Blisko 300 żołnierzy i uczniów szkół mundurowych stanie na starcie Międzynarodowego Drużynowego Biegu Żołnierskiego na 3000 m o Puchar Szefa Sztabu Generalnego Wojska Polskiego oraz Burmistrza Miasta Mława.


Pierwszy raz mieszkańcy Mławy będą mogli obserwować zmagania żołnierzy w centrum miasta. Bieg będzie integralną częścią obchodów 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej i Bitwy pod Mławą, zaplanowanych na 23 sierpnia 2019 r. i równocześnie hołdem oddanym bohaterom bitwy granicznej 1939 roku. Dziesięcioosobowe drużyny z całej Polski, a także żołnierze państw sojuszniczych, zmierzą się na dystansie 3 kilometrów. Trasa biegu została wyznaczona ulicami: Żeromskiego, Wyspiańskiego, Sienkiewicza i Reymonta. Rozpoczęcia biegu zaplanowano na godzinę 12:30, a brama startowa zostanie ustawiona w parku miejskim (tam także będzie finisz biegaczy).

Najlepsi odbiorą puchary z rąk burmistrza i dowódców na estradzie im. Tekli Bądarzewskiej w zabytkowym parku miejskim jeszcze przez oficjalnymi obchodami rocznicowymi.

źródło: UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x