Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

W oczekiwaniu na mannę z nieba


Każde zbliżające się wybory, to czas rozwiązania rogu obfitości z obietnicami. Temu nawet nie powinniśmy się dziwić. No bo jak kandydat z którejkolwiek partii ma przyjść do kogoś i poprosić, żeby na niego zagłosował, nie dając – a w tym wypadku nie obiecując nawet nic w zamian. I to nie ważne, czy kandydat robi to osobiście, przez telefon, Internet czy wyborczą ulotkę.


Czy w tej kampanii czekają na nas zaskakujące obietnice i propozycje? O tym się już niedługo przekonamy. Na razie znamy tylko ogólne założenia i hasła, pod którymi formacje chcą ruszyć do wyborów, a i to na razie też nie wszystkich, które zapowiadają, że wystawią listy.

PiS zapowiada nam kontynuację wprowadzonych wcześniej programów społecznych i adresowanych do rodzin, m.in. 500+ czy Dobry Start. Społecznościom lokalnym program przywracania autobusów , zmiany w podatkach – w tym niższy PIT, czy ulgi dla osób młodych. Wzrosnąć mają nakłady na wojsko i zdrowie.

Główny konkurent PiS, czyli Platforma Obywatelska, licytuje ostro. Obiecuje 500+ dla dzieci i po 500 zł dla najmniej zarabiających i 1000 zł dla nauczycieli. Do tego obniżki podatków i składek dla wszystkich. Obiecuje dodatkowe finansowanie służby zdrowia, refundowany program in vitro oraz czystki w spółkach skarbu państwa.

Na wczorajszej konwencji PSL pojawiły się hasła ludowców i idącego pod ich szyldem Kukiza. Emerytura bez podatku, Dobrowolny ZUS dla przedsiębiorców, Tani Prąd – Czyste Powietrze, Zdrowa tradycyjna żywność, Dostępne Służba Zdrowia, Ustawa Antykorupcyjna, Głosowanie przez Internet – to główne hasła programowe tej formacji.

Oczywiście, na tym etapie próżno pytać o sposoby jakimi te obietnice mają być w życie wdrożone. To już jest kwestia bardziej wiary niż wiedzy. Ja osobiście bardziej czekam na kampanie zwłaszcza naszych lokalnych kandydatów. Choć najczęściej bywa, że do swoich ulotek wpisują po prostu hasła programów formacji, z których ubiegają się o poselski mandat, to czasem wychodzą z własnymi pomysłami adresowanymi tylko lokalnie. Oprócz tego to oczywiście „konkurs piękności” i pochwalenia się własnymi dokonaniami na różnych polach. A więc kandydaci, do dzieła! Ja zachęcam do zbierania ulotek wyborczych z każdych wyborów. Czasami to naprawdę ciekawy dowód na to, że ewolucja istnieje!

I na koniec warto zauważyć jeszcze jedną cechę życia politycznego w Polsce. Jest ono w najwyższym już chyba stopniu spolaryzowane na PiS i anty-PiS. Czy jest więc w kampanii miejsce na merytoryczną i programową dyskusję?

ZygZak

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
12 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Darek
Darek
2 lata temu

Po tysiąc dla recydywistów.
Po tysiąc dla nieplacących alimenciarzy

Matko- babka
Matko- babka
2 lata temu

Matkom za porod 1000 zl za cierpienie i nie spanie po nocach. Skoro jest wyprawka to dlaczego dla mnie jako matki nic? Ja tez zasluzylam. Nam matkom tez sie nalezy. A może nie? Jak rozdają to wszystkim. W końcu P…..I Sprawiedliwość. To życzę sobie takze sprawiedliwości. A jak zostanę babcia to też chce chociaż 500+ za to, że babcia zostałam.
:):):):):):)
Koszty pracy pracodawców OBNIZYC. Inaczej będą ostre redukcję a nawet likwidacja miejsc pracy. Dlaczego żadna opcja tego nie zrobiła i nie chce zrobić?

Fajny
Fajny
2 lata temu
Reply to  Matko- babka

Babcia +, dziadek+…..

Mika
Mika
2 lata temu
Reply to  Matko- babka

Mozna zastosować antykoncepcje i poprosić o pieniądze skoro niepotrafi ktos zarobic na dzieci własne

Media
Media
2 lata temu
Reply to  Matko- babka

DO MATKO BABKI jak jesteś babka to ciesz się ze wnuki mają i płacz ze za twoich czasów nie rządził PIS w tej chwili jak nigdy czuć P I S

Michał
Michał
2 lata temu

Gdzie to zdjęcie zostało zrobione ? 😉

August
August
2 lata temu

1000 plus dla nowożeńców…

Michał
Michał
2 lata temu
Reply to  August

a dla kawalerów i panien po 1000 minus 😉

Ewka
Ewka
2 lata temu
Reply to  August

DO AUGUST dostaniesz jak zrobisz dzieci a jak nie to zazdrość i pomagaj tym którzy mają

Hemi
Hemi
2 lata temu

Liczą się czyny, bo słowa niewiele kosztują i różni polityczni sztukmistrze gotowi są obiecać gruszki na wierzbie.

Zgodność czynów że słowami to wiarygodność.

I każdy będzie sam mógł ocenić kto, jaka partia, naprawdę realizował program wyborczy, a dla kogo tenże program był jedynie zbiorem haseł, przykrywką dla zamydlenia oczu.

Z bliska
Z bliska
2 lata temu
Reply to  Hemi

Hemi czy wiesz kto to powiedzial, SPIEPRZAJ DZIADU ===??? Bys mogl skorzystac z tej madrosci, jednego z twych wielbicieli, I nie psuc chumoru, odwiedzahacym portal, MAMY NA PRAWDE CIEBIE DOSC, czarny baranie!!!

Kibic z dala
Kibic z dala
2 lata temu
Reply to  Z bliska

Jak cytujesz słowa, przytocz tez okoliczności .. gościu. Słowa jak najbardziej uzasadnione. Bo dziada trzeba nazywać po imieniu.

12
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x