Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

W parku miejskim na patriotyczną nutę


Pieśni legionowe i ułańskie zaśpiewane tradycyjnie, bądź we własnej interpretacji, czasem z elementami humorystycznymi zaprezentował 15 sierpnia w mławskim parku zespół wokalno-aktorski „Sonanto”.


Koncert to druga część obchodów Święta Wojska Polskiego obchodzonego w tym dniu. Z tej właśnie okazji warszawska grupa aktorów i muzyków przypomniała te najbardziej popularne pieśni patriotyczno – wojskowe, jako że repertuar koncertu osadzony był w okresie  polskiej walki o niepodległość w czasie I wojny światowej, a także wojny polsko-bolszewickiej 1920 r. i pierwszych lat II Rzeczypospolitej. Jak się okazało, pieśni były znane mławskiej publiczności, której udzielił się nastrój i wraz z wykonawcami podśpiewywał te znane sobie piosenki.

Przypomnieć tu warto, że kilka dni temu również na tej samej estradzie miał miejsce XI Festiwal Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej.

JK

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x