Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Święto Wojska Polskiego w Mławie


Uroczystości religijno – patriotyczne z okazji obchodów rocznicy Bitwy Warszawskiej i Dnia Wojska Polskiego w dniu 15 sierpnia mają w naszym mieście utartą, tę samą od lat formułę.  Rozpoczynają się mszą świętą w kościele pw. Św. Trójcy. Po niej na cmentarzu parafialnym składane są  kwiaty pod pomnikami poległych żołnierzy.  

ZS nr 1 Budowlanka Mława rekrutacja
Reklama


Tak było również wczoraj. O godz. 10.00 odprawiona została w kościele pw. Świętej Trójcy msza święta w intencji Ojczyzny. Potem poczty sztandarowe oraz uczestnicy uroczystości przemaszerowali wraz z pocztami sztandarowymi i harcerzami spod kościoła na cmentarz parafialny, gdzie delegacje władz powiatu i miasta, służb mundurowych, organizacji kombatanckich i społecznych i partii politycznych złożyły wieńce i kwiaty.

JK

Święto Wojska Polskiego – to święto Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, obchodzone 15 sierpnia na pamiątkę zwycięskiej bitwy warszawskiej w 1920, stoczonej w czasie wojny polsko-bolszewickiej. Wprowadzone ustawą Sejmu z 30 lipca 1992 r. (Dz. U. z 1992 r. Nr 60, poz. 303), obowiązującą od 13 sierpnia 1992 r. Inicjatorem ustanowienia Święta Wojska Polskiego był ówczesny Senator RP,  prof. Ryszard Juszkiewicz, mławski historyk.  Święto to przypada w dzień ustawowo wolny od pracy, ponieważ 15 sierpnia jest również liturgicznym świętem Wniebowzięcia Matki Bożej, dla którego ustawodawca wprowadził wolne.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
5 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Kilo
Kilo
1 rok temu

Delegacje jakoś mniej liczne , PiS i PSL mało was przy składaniu kwiatów

os_ka
os_ka
1 rok temu

A Pan Kiełbiński reprezentował LO czy PIS?

Dziadek z bliska
Dziadek z bliska
1 rok temu
Reply to  os_ka

Pan Kielbinski, reprezentowal, I L.O I PIS, I RADE MIASTA, a w kazdej z tych instytucji, bywa gosciem!!! Bo uwaza ze wszedzie, go potrzebuja!!

Zdziwiony
Zdziwiony
1 rok temu
Reply to  os_ka

Doooobre pytanie. Jako przewodniczący mławskiego PiS reprezentował partię. Z ramienia partii został dyrektorem, to reprezentuje też I LO. Jako radny reprezentuje Radę Miasta. A jako polityczny przełożony starosty – również Starostwo. Już ktoś wcześniej o tych zależnościach pisał w komentarzach.

joanna
joanna
1 rok temu
Reply to  Zdziwiony

Cztery w jednym człowieczku

5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x