Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Alsen komputery Mława
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Płonie składowisko odpadów Novago w Kosinach Bartosowych. Aktualizacja


Po raz kolejny w przeciągu kilkunastu dni płonie składowisko odpadów w Kosinach Bartosowych należące do Novago. Do akcji gaśniczej zadysponowano osiem zastępów straży pożarnej. Dość silny wiatr utrudnia gaszenie, powoduje też, że kłęby białego, gryzącego dymu czuć nawet w znacznej odległości od składowiska.Na miejscu pożaru jest osobiście komendant powiatowy straży st. bryg. Jarosław Kuciński. Przypomnijmy, poprzedni pożar na składowisku miał miejsce 6 sierpnia, objął powierzchnię około 220 metrów kwadratowych i został zakwalifikowany jako pożar średni. Wówczas policji nie udało się ustalić przyczyny pożaru. Najprawdopodobniej doszło do samozapłonu biomasy – paliwa alternatywnego, składowanego na hałdzie.

Jak podaje straż pożarna, obecny pożar jest zlokalizowany, jego powierzchnia to ok. 1500 metrów kwadratowych, a dogaszanie zajmie jeszcze wiele godzin.

Aktualizacja:

Po zakończeniu działań gaśniczych na składowisku odpadów straż pożarna  podała, że powierzchnia pożaru wyniosła 3200 m2. Działania trwały 5 godzin 18 minut. Uszkodzeniu uległo kilka węży strażackich, a  wartość uratowanego mienia oszacowano na ponad 700 tys. złotych.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

13
KOMENTARZE

avatar
1500
chinczyk
Gość
chinczyk

Najnowsza technologia, umieszczenie odpadów w Chmurze, a jakie przy tym zyski dla chińskiego właściciela, ciekawe ile kosztuje tona wywiezienia takich odpadów

Misza
Gość
Misza

Powtórzę swój komentarz który wpisałem przy poprzednim artykule o pożarze w Novago. (…)”Osoby pracujące w bezpośrednim kontakcie z odpadami na składowiskach po-winny korzystać z oddzielnych pomieszczeń higieniczno-sanitarnych oraz szatni przepustowych(odzież robocza –umywalnia z natryskami –szatnia czysta). Po-nadto składowisko winno być zaopatrzone w stanowiska do mycia obuwia roboczego, aby odpadynie były wnoszone do pomieszczeń socjalnych czy biur ” Niech się tym Novago jakaś inspekcja zajmie. Przecież tam nie ma nawet czym się umyć, bo woda jest skażona. Ludzie pracują w pyle mają do ochrony tylko prostą maseczkę, która nic praktycznie nie daje. Sprzęt wymaga modernizacji. Operator musi wchodzić do zapchanego młyna… Czytaj więcej »

MaxSegregatus
Gość
MaxSegregatus

W krajach Unii Europejskiej comiesięczne opłaty obywatelskie za śmieci zasilają lokalne administracje samorządowe które budują i utrzymują publiczne systemy gospodarki odpadami komunalnymi. Jest to tak zwany system naturalnego monopolu gminnego określany jako „in house”. Osiągnięcia tego systemu, w którym tylko 10 procent odpadów trafia na składowanie – są podstawą unijnych wymogów dla całej Wspólnoty Europejskiej. U nas aferałowie uparli się aby comiesięczne opłaty polskich rodzin omijały samorządy i zasilały fundusz zysków firm kręcących lody na śmieciach. Wizytówką polskiej gospodarki odpadami są dzikie wysypiska lub płonące odpady na hałdach i w halach… Ekspert ze Szwecji a więc ze wzorcowego kraju wyznaczającego standardy… Czytaj więcej »

Green
Gość
Green

Przy takim zarządzaniu Novago nigdy nie będzie miało składowiska ze statusem RIPOK

HD
Gość
HD

Piekarz słynny działa, panR.

Inny
Gość
Inny

Do Anonima – to ciekawe co piszesz ale coś za często zdarzaja się te przypadki ? Teraz z perspektywy lat zastanawiam się czy nie lepiej było postawić spalarnię śmieci jak chciano to uczynić przynajmniej było by pod kontrolą ich spalanie, obecnie zdarzają się niekontrolowane pożary ? Anonim a może by tak zainwestować w ochronę ppoż ? Bo po twoim wpisie sądzę, że tam pracujeez. Mój sarkazm wynika wyłącznie z tego, że coraz częściej w Polsce zdarzają się przypadki właśnie pożarów wysypisk śmieci ?

AntyKo
Gość
AntyKo

Inny – bo zaraz w każdym mieszkańcu włącza się mławski „chłopek roztropek”. Wysypisko czy spalarnia to daleko od miasta, u nas nie wolno, bo truje. A jak ma truć to innych, gdzieś na wsi. A my tylko będziemy produkować góry śmieci i zabierać nam je stąd! Aha, i koniecznie tanio, a najlepiej za darmo.

Anonim
Gość
Anonim

Czy wy ludzie wiecie co piszecie ? Macie jakieś chore wyobrażenie tego co tam się dzieje i wymyślacie podpalania czy inne głupie historie. Proponuję poczytać co składowane jest na składowisku i, że takie rzeczy mogą się zdarzać .

AntyKo
Gość
AntyKo

Anonimie, mylisz się, po to są odpowiednie technologie, by takie rzeczy się nie zdarzały. Przypadkowo to może się zdarzać u mnie na podwórku, a nie na profesjonalnym wysypisku.
Warto poczytać i się podszkolić.

Kazik
Gość
Kazik

Co się dzieje ?! Nikt za d.pę im się nie weźmie?! Bedą sobie co tydzień płonąc śmieci !!! Nawet jak był samozapłon, to gdzie są kontrole w celu przciwdziałania takim zdarzeniom?! Robią co chcą i w twarz nam się śmieją…

mazowszanka
Gość
mazowszanka

A co?Utylizacja po chinsku.Czysty zysk,bez zbednych kosztow,i o to chodzilo.Polacy nie potrafia robic interesow?Niektorzy tak.Handel zawsze byl zyskowny.

mławianka
Gość
mławianka

Nie mów, że to utylizacja po chińsku, bo to utylizacja po polsku. Tak było i za poprzedniego właściciela. Nic się w tym zakresie nie zmieniło.
Zatruwają środowisko, trują ludzi za nasze pieniądze, bo my za te śmieci płacimy, a oni za te pożary żadnych kar nie ponoszą – biznes, czysty zysk.

Rozgoryczony
Gość
Rozgoryczony

Tzn. Wzięli się za utylizację odpadów?!?
Już nie będzie musiała firma Novago wywozić odpadów do Ciechanowa czy Płońska! Raz na jakiś czas pożar i po sprawie! A jakie zyski bo mniej do wywiezienia!