Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Grupa Miedziana dotarła do Jasnej Góry


Deszczem powitała Częstochowa pielgrzymów zmierzających 14 sierpnia do Jasnogórskiego Sanktuarium. Tego dnia wchodzili m.in. pielgrzymi 38 Pieszej Pielgrzymki z Płocka na Jasną Górę, której jedną z grup była mławska Miedziana. 


Pielgrzymi ze Strzegowa szli z grupą Białą, z Dzierzgowa ze Złotą. Tego dnia pielgrzymi i osoby im towarzyszące, które specjalnie przyjechały na wejście uczestniczyli w mszy św. specjalnie dla nich odprawianej na wałach klasztoru.

Tegoroczna pielgrzymka jako przyjęła hasło nawiązujące  do programu duszpasterskiego w Kościele w Polsce „Mocni Bożym Duchem”. Nasi pielgrzymi wyruszyli z Mławy 3 sierpnia, a 6 sierpnia w tym roku wyjątkowo z Płocka-Radziwia, wyruszyli już z cała 38. Pieszą Pielgrzymką Płocką na pielgrzymkowy szlak. Tradycyjnie, podzielony jest on na 9 etapów – pielgrzymi przechodzą dziennie po około 30 km. Tradycja jest też, że pątnikom w ich rodzimych parafiach towarzyszy wieczorna pielgrzymka duchowa.

JK

fot. 38. Piesza Pielgrzymka z Płocka na Jasną Górę

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Katolik
Katolik
2 lata temu

Tak patrząc na te kolorowe pelerynki nasuwa się prosty wniosek – COŚ TAM JAKOŚ TĘCZOWO BYŁO NA TEJ PIELGRZYMCE.

Ewelina
Ewelina
2 lata temu

Gratuluję

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x