Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
koparki koparko-ładowarki szkolenia kursy egazmina państwowy Mława
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Grupa Miedziana dotarła do Jasnej Góry


Deszczem powitała Częstochowa pielgrzymów zmierzających 14 sierpnia do Jasnogórskiego Sanktuarium. Tego dnia wchodzili m.in. pielgrzymi 38 Pieszej Pielgrzymki z Płocka na Jasną Górę, której jedną z grup była mławska Miedziana. 


Pielgrzymi ze Strzegowa szli z grupą Białą, z Dzierzgowa ze Złotą. Tego dnia pielgrzymi i osoby im towarzyszące, które specjalnie przyjechały na wejście uczestniczyli w mszy św. specjalnie dla nich odprawianej na wałach klasztoru.

Tegoroczna pielgrzymka jako przyjęła hasło nawiązujące  do programu duszpasterskiego w Kościele w Polsce „Mocni Bożym Duchem”. Nasi pielgrzymi wyruszyli z Mławy 3 sierpnia, a 6 sierpnia w tym roku wyjątkowo z Płocka-Radziwia, wyruszyli już z cała 38. Pieszą Pielgrzymką Płocką na pielgrzymkowy szlak. Tradycyjnie, podzielony jest on na 9 etapów – pielgrzymi przechodzą dziennie po około 30 km. Tradycja jest też, że pątnikom w ich rodzimych parafiach towarzyszy wieczorna pielgrzymka duchowa.

JK

fot. 38. Piesza Pielgrzymka z Płocka na Jasną Górę

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

2
KOMENTARZE

avatar
1500
Katolik
Gość
Katolik

Tak patrząc na te kolorowe pelerynki nasuwa się prosty wniosek – COŚ TAM JAKOŚ TĘCZOWO BYŁO NA TEJ PIELGRZYMCE.

Ewelina
Gość
Ewelina

Gratuluję