Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Oprawa obrazów grafik luster Mława duży wybór ram Mława galeria autorska Przemysław Zalweski sprzedaż obrazów na zamówienie
Logo
meblolux

Nadal będziemy próbować wyjaśnić kulisy konkursu na dyrektora naszej placówki


Na początku lipca br. zarząd powiatu rozstrzygnął konkurs na stanowisko dyrektora Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego. Stanęły do niego dwie kandydatki: wieloletnia dyrektor wspomnianej placówki – Katarzyna Drozdowska oraz Magdalena Kozakiewicz, nauczycielka ze Szkoły Podstawowej w Sarnowie.Pomimo protestów i rozmów części pracowników SOSW zarząd powiatu podtrzymał swoją decyzję. Od tej decyzji minął miesiąc czasu. Atmosfery w placówce nie uspokoiło zorganizowane niedawno spotkanie z nową panią dyrektor. Do redakcji wpłynęło oświadczenie w tej sprawie, które publikujemy poniżej w całości.

red.

My rodzice, nauczyciele i przyjaciele Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Mławie, chcemy poinformować całą naszą społeczność, że nadal będziemy próbować wyjaśnić kulisy konkursu na dyrektora naszej placówki. Jesteśmy zawiedzeni brakiem poważnej reakcji ze strony władz na nasze protesty w tej sprawie. Złożyliśmy  protesty  na piśmie, nasi przedstawiciele spotkali się panem Starostą, a także z Zarządem Powiatu i nowym dyrektorem, mamy jednak poczucie że nikt nas nie traktuje poważnie i zwyczajnie czeka na samoistne wypalenie protestu.  Zamiast rzeczowej dyskusji i odpowiedzi na konkretne pytania jesteśmy atakowani.

Obrażają nas sugestie iż ktoś nami steruje. Nie udzielono odpowiedzi na żadne z naszych pytań. Nie udało nam się dowiedzieć dlaczego tak się stało? Jedyny argument wielokrotnie powtarzany to, że kandydatka na dyrektora ,,jest ambitna i trzeba dać jej szansę”.

A cóż to za argument? Tak można powiedzieć prawie o każdym. Czy to wystarczająca przesłanka aby kogoś uczynić dyrektorem dużej placówki kształcenia specjalnego? Członkowie  Zarządu, a jednocześnie członkowie komisji konkursowej czują się urażeni przez nasze protesty, a powody takiego wyboru ,,to ich prywatna sprawa”. A naszym zdaniem to my mamy prawo do obrazy, gdyż czujemy się lekceważeni, a jako rodzice mamy prawo znać przesłanki decyzji wpływających na los naszych dzieci. Chcemy też przypomnieć że  był to konkurs do publicznej placówki.

Przypominamy również, iż radnymi zostaliście Państwo dzięki naszym głosom i chyba nie wypada tak traktować swoich wyborców. Co innego nam obiecywaliście. Mieliście pracować na rzecz wszystkich mieszkańców naszego Powiatu, a nie jednej mieszkanki.

W związku z powyższym  oświadczamy iż nadal będziemy dochodzić prawdy. Nie godzimy się na przeprowadzanie  eksperymentów na naszych dzieciach, gdyż są one i tak  pokrzywdzone przez los. Przykro nam że mieszkańcy naszego Powiatu muszą być świadkami tej nierównej walki o jakość pracy Ośrodka i utrzymanie jego dotychczasowego dorobku. Jednocześnie dziękujemy  wszystkim za ogrom słów wsparcia i otuchy jakie otrzymujemy od tych, którzy obserwują tę sytuację i oceniają ją we właściwy sposób. Jesteśmy zaskoczeni jak duży oddźwięk w społeczeństwie  ma ta sprawa. 

Chcemy aby wszyscy dowiedzieli się, że dla zachowania pozorów Starostwo zorganizowało spotkanie przedstawicieli rodziców i nowego dyrektora. Spotkanie to miało prawdopodobnie nas uspokoić. Niestety skutek jest odwrotny. Dotychczas zarzucaliśmy nowemu dyrektorowi, iż nie ma doświadczenia w pracy z dziećmi z niepełnosprawnościami oraz nie zna realiów tej konkretnej placówki. Rzeczywistość okazała się jeszcze gorsza. Stwierdzenia ,,Asperger to choroba psychiczna”, czy w Ośrodku Pani dyrektor ,,wprowadzi Indywidualne Programy Edukacyjno-Terapeutyczne”, lub ,, nie obawiajcie się, nikogo nie zwolnię”- to tylko niektóre cytaty z jej wypowiedzi.Wisienką na torcie z tego spotkania była szczera odpowiedź  na pytanie dlaczego kandydatka ubiegała się o to stanowisko: ,,bo mieszka w Mławie, ma kilkuletnie dziecko, które chodzi tu do przedszkola i nie chce dojeżdżać”. Nic dodać nic ująć.

Zgłaszaliśmy nasze merytoryczne wątpliwości, ale nikt nie zamierzał ich nawet rozpatrywać, bo po naszym wyjściu, na tym samym spotkaniu powierzono nowemu dyrektorowi obowiązki i to na 5 lat, choć można było np. na rok.

Od początku twierdziliśmy, że na tym wyborze zaważyły względy pozamerytoryczne i z każdą chwilą jesteśmy o tym coraz dobitniej przekonani. Każda wypowiedź nowego dyrektora stawia w złym świetle nie tylko ją,  ale również komisję konkursową. W komisji zasiadało 15 osób – (4 Starostwo, 4 kuratorium,  2 nauczycieli, 2 rodziców i 3 związki zawodowe) i to właśnie 8 głosów władzy zadecydowało o takim,  a nie innym wyniku konkursu, 7 głosów środowiska to było za mało aby to zablokować, o 1 głos za mało.

Wydane niedawno oświadczenie Starostwa nawołujące ,,dla dobra dzieci” o współpracę wydaje się być wyjątkowo cynicznym. Nowa pani dyrektor również zamierza współpracować, pytamy tylko z kim?  Nas rodziców i nauczycieli  przekonywać do działań i współpracy dla dobra  dzieci?  To my pytamy władzę i nowego dyrektora: Czyje wy Państwo macie dobro na względzie? Czyje interesy są ważniejsze niż dobro naszych dzieci? Dlaczego one was w ogóle nie obchodzą? Bo ktoś jest  ambitny? Bo ktoś komuś obiecał załatwić pracę?

Dlatego też robimy wszystko aby  wyjaśnić tę sprawę i jej kulisy. Liczymy na to że są w tym kraju instytucje, które pomogą nam  otrzymać odpowiedzi na nasze pytania.        

                                  Rodzice, nauczyciele, przyjaciele Ośrodka

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

61
KOMENTARZE

avatar
1500
Xawery
Gość
Xawery

A co tu jest do wyjasniania, najlepiej w tej sprawie, jest poinformowany, v-ce starosta Markiewicz, I powinien Panstwa poinformowac, o kulisach, tej nominacji???

halo
Gość
halo

Mławo obudź się. Otrząśnij się z tego pokomuszego układu! Nauczyli się że sami swoi rządzą od pokoleń i w głowach im się nie mieści że można coś zmieniać. Świat się zmienia. Dajcie pracować ludziom młodym . Chyba dość starych zapyziałych układów.

dzidek
Gość
dzidek

Po przeczytaniu, tych wszystkich, postow, jedne sa warte uwagi inne NIE!! dlatego az prosi, sie aby napisac SZANOWNI PANSTWO, A COZ TO NAM PISZACYM DA ZE BEDZIEMY PISAC MONITOWAC, WRECZ PROSIC ABY WLADZE POWIATU ZREWIDOWALY SWE STANOWISKO,===czyzbysmy, nie prxyzwyczaili sie do tego, ze WLADZA, To jest WLADZA, to jest wladza, oni wybrani oni wybrani przez nas, aby byli nas,ymi przedstawicielami=== ONI== TO ZNACZY WLADZA NIC SOBIE Z TEGO NIE ROBIA, ONI WIEDZA LEPIEJ A CZY NAM SIE TO PODOBA CZY NIE TAK MA BYC===KONIEC KROPKA,!!!nie oczekujcie ze cis sie zmieni, taka mamy wladze, ktora na szczeblu CENTRALNYM Z PRZESTEPCY /kaminski/… Czytaj więcej »

Nauczyciel
Gość
Nauczyciel

Gdyby pani miała chociaż odrobinę honoru powinna sama zrezygnować. Jest ogłoszony konkurs wprzedszkoleu na Krasińskiego. Czemu tem nie ? Bo podlega pod miasto a tam znajomych brak ???

Nauczyciel
Gość
Nauczyciel

Wam drodzy rodzice, nauczycieli i przyjaciele ośrodka wcale nie zależy na dobru dzieci ale wyłacznie na tym by układ sie utrzymał.
Jeżeli jednak wam zalezy to należałoby współpracować z nową wybrana osobą a nie walczyć.
Piszcie co chcecie ale ten układ pękł i to was boli….a wy drodzy pseudo-nauczyciele nie kombinujcie przewrotów ………. duzo chlapiecie jęzorami.

Czytelnik
Gość
Czytelnik

To pismo jest żenujące i bezpodstawnie oskarżające!

dzidek
Gość
dzidek

Czytelnik==nie wystarczy napisac te pare slow, do tego yrzeba jeszcze dowodow, bo w przeciwnym razie sam stajesz, sie ZENUJACY PISZAC TAKI POST

Nauczyciel z SOSW
Gość
Nauczyciel z SOSW

Niech z nią współpracują ci, którzy ją wybrali. My chcemy dyrektora KOMPETENTNEGO.
I tylko tyle na ten temat

Gość
Gość
Gość

Zaprosić uwagę oni są od problemów

Ewka
Gość
Ewka

Ludzie dyrektor wybrany! DO PRACY od września a teraz odpoczywamy ☺

Taczkowy burak mlawski
Gość
Taczkowy burak mlawski

No i se pogadamy…., i nic więcej. Czas z magazynów powyciagac taczki. Przeciezcto od nas zależy kto będzie A kto nie będzie. Gadaniem nic nikt nie wskura. Pogledzimy sobie, pogledzimy. Dzialac trzeba. Kto ma taczke paluch w gore;);););)

Rodzic
Gość
Rodzic

Z treści wynika ze tekstu nie pisali rodzice…wręcz wystraszeni nauczyciele jątrzący dalej pianę bo będą musieli się wziąć do pracy. Była dyrektor była tak owinięta na palec ze robili co chcieli.
Skończcie tą śmieszną nagonka…kłania ją się kompetencje …a wiem jakie są…może kilku nauczycieli jest z powołania.

Do rodzica
Gość
Do rodzica

Proponuję skorzystać z korepetycji osobiście, bo z poprawną pisownią drogi pseudo rodzicu ci nie po drodze.
Rodzicem to może jesteś, ale z łaski swojej nie podszywaj się pod nas, rodziców dzieci tej placówki.

Porażony
Gość
Porażony

Buta i arogancja tej władzy mnie po prostu powala!!! Już prawie zapomniałem o dawnym systemie, aż tu pojawił się PiS. Kolesiostwo na potęgę, której świat nie widział.

Rozczarowny
Gość
Rozczarowny

Cóż się dziwić, że władza powiatowa urządza sobie prywatny folwark, jak taki przykład z góry czerpie. Prywatne podróże marszałka, dwie wieżę prezesa a tu… tylko szkoła dla chorych dzieci i ogromne aspiracje pani bez przygotowania. Już nie jeden bez przygotowania kieruje spółką, ministerrstwem, stadniną koni w Janowie etc. Grunt, że to im się po prostu należy!!! Zastanówmy się, czy rzeczywiście dla nas to jest dobra zmoana.

koks
Gość
koks

Nie trzeba było głosować na PiS (zwłaszcza ten odłam mławski… to już fogle…) Oto przykład „dobrej zmiany”. Niedługo wybory… temat do rozwagi.

mławianka
Gość
mławianka

Obojętnie na kogo zagłosujesz w jesiennych wyborach i tak wygra PIS – trzeba się z tym pogodzić – im wcześniej tym lepiej. Polak musi być rządzony twardą ręką i trzymany za uzdę, bo inaczej nie potrafi. Demokracja nie dla Polaków, dla Polaków tylko i wyłącznie dyktatura.

Dziadek z bliska
Gość
Dziadek z bliska

===mlawianka nie po storoc nie!!, czyzbys nie zauwazyla ze my juz mamy dyktature Kaczynskiego ktorego w tych zapedach o zgrozo wspieta Kosciol, widac jak na dloni, ze wszystkie decyzje zapadaja, na Nowogrodzkiej, ze rzadza nami komunisci I zlodzieje TAK TO JEST PIS, KTORA W SWYCH SZEREGACH MA I JEDNYCH I DRUGICH. A co do wyborow, to niech, wresxcie rusza d$py CI co nie racza chodzic na wybory, iniech wresxcie zaczna glosowac, bo im wieksxa frekwencja, tymwieksza sxansa,aby opozycja wugrala wybory. I niech wreszcie naprawia to co zepsuli, I Kaczynskiego, Ziobre, Morswieckiego, Kuchcinskiego, Karczewskiego, postswia przed TRYBUNALEM STANU, I NIECH TA… Czytaj więcej »

mławianka
Gość
mławianka

Dziadek z bliska, chyba przestałam się łudzić. Po co sobie zdrowie psuć i denerwować się. Lepiej przyjąć do wiadomości i pogodzić się z tym co jest. PO cały czas straszyło, że zabraknie pieniędzy na emerytury, podnieśli wiek emerytalny. Ci wrócili do tego co było i nie straszą, że zabraknie pieniędzy na emerytury. Co by nie mówić dobrali się biznesmenom do kasy. PO dbało tylko o bogatych, o przedsiębiorców, ci zadbali o biedotę, o rolników. Jak widzisz są i dobre strony rządów PIS. Dobrej opozycji niestety nie ma, opozycji, która miałaby jakiś program lepszy niż PIS. Niczym PISu nie są w… Czytaj więcej »

Mała
Gość
Mała

Pożyjemy i zobaczymy ile kolejnych pokoleń będzie spłacało to rozdawnictwo. Na kredyt łatwo żyć tylko gdy nie trzeba go spłacać. A takich kredytów nie ma!!!

Dziadek z bliska
Gość
Dziadek z bliska

Mlawianka te porownania ci nie wychodza, na plus, raczej na minus, przestan sluchac Specjalistow dojnej pisowskiej zmiany , zmien kanal Tv, I posluchaj madrxejszych od tych zaklamanych szubrawcow z PIS, bo to nie jest tak jak piszesz. To co wyprawia teraz pis to typowy przyklad zaklamania obludy. I braku fachowosci, Rzady PISto zadluzanie Polski, juz nie na miliony, tylko na miliardy, w przysxlorocznym budzrcie zabraknie na ten socjal 70 miliardow zlotych. A nie wiesz czym by miala przebic te obiecanki PIS opozycja,ktora nie posiada takich mozliwosci jak ma PIS ktory czerpie calymi garsciami kase zbudzetu, a to sa ywoje I… Czytaj więcej »

Do mlawianks
Gość
Do mlawianks

A co takiego PiS zrobił dla rolników? Oswiec mnie, bo jestem rolnikiem i jakoś nie zauważyłem, żeby coś dla mnie zrobili. Nawet ostatnie ogłoszenie suszy przez wojewodę. Szacowali kukurydzę? Zboża trudno żebym trzymał do września na polu, żeby zdarzyli oszacowac. Specjalnie termin taki pozny. O pomstę do nieba wola ten burdel

Z bliska
Gość
Z bliska

Szanowna Pani mlawianko, czy naprawde, nie chce Pani dostrzec, ze zyje Pani na kredyt, e bedxie Pani czy chce czy nie chce, splacac te dlugi, jak nie Pani to Pani dzieci, a moze I wnuki===czy naprawde tak trudno to Pani ZROZUMIEC!!, Prosze zmienic swe myslenie, bi takie jak Pani tu ptzedstawia, nie doprowadzi do niczego. JEDNAK TO DZIADEK MA RACJE!!

mławianka
Gość
mławianka

Dzidek, z bliska, dziadek z bliska itp. nicki – ja mam swoje własne poglądy antypisowskie. Nic mnie do PISu nie przekona, ale uważam, że szkoda mojego zdrowia na szarpanie się z ponurą rzeczywistością i wolę się po prostu nie denerwować, bo wiem że i tak wygra PIS, mimo, że ja głosu nie oddam na tych fanatyków i że oczywiście spełnię swój obywatelski obowiązek.
Nie masz mnie więc co pouczać i mi tłumaczyć.

To niech bedzie==dziadek z bliska
Gość
To niech bedzie==dziadek z bliska

—mlawianka, to jesli tak wszystko dobze wiesz, I jestes, anty PIS, to czemu piszesz, takie teksty ktore temu przecza, powinnas sie zdecydowac, I spojrzec na jasniejsza strone mocy, GLOWA DO GORY, JESZCZE NIC STRACONEGO, jest jeszcze szansa aby ta MAFIE PIS, odsunac od wladzy, bo jesli nie to bedxue na prawde nie dobrze,.I wtedy podniesie sie lament, I wrzask, I moze dojsc do powaznych awantur. POWINNISMY WIEDZIEC ZE ZYJEMY NA KREDYT,INFLACJA IDZIE W GORE, CENY NA ART. ZYWNOSCIOWE, TAKZE. PIS W CZASIE SWYCH RZADOW, ZADLUZYL POLSKE NA 300 miliardow, a miesiecznie zadluza kraj na dalsze 3 miliardyprzeztakie rzady dlug Polski.… Czytaj więcej »

WMLmlawa
Gość
WMLmlawa

Dziadek….,zwróć uwagę ile masz minusów. Do nich to nie trafia. Do nich pieniądz tylko trafia. Ten rozdawane. I to jest ich wartość.Ale nie bój nic, zwracać zaczynają wwszystko już powoli w podwyżkach. PiS rządzi w tym zasilaniu i dlatego tu reforma, nowe technologie, pomysly nie są wdrażane. Bo myślenia jest wschodnie A nie zachodnie. Choć że wschodu pare przykładów moznaby wdrożyć. Mam na myśli dawny Wschód, naszych sąsiadów. W końcu miasto pogranicza.

Dziadek z bliska
Gość
Dziadek z bliska

Wmlmlawa== odpowiadam, mie naprrawde nie interesuja te minusy , bo to sa sympatycy tej DOOJNEJ ZMAISNY z PIS, I xa 500+ beda pisac kazda glupote, ale przez to pokazuja swoj poziom. A twoj post przeczytalem z zainteresowaniem, ciekawy I zgodny z prawda. Jak sam widzisz sa ludzie I ludziska, no ale coz kazdy ma prawo wyrazania swych mysli I opini, jedni to robia ze zrozumieniem a inni, po prostu pisza glupoty, bo tsk ksziadz kazal, na niedzielnym kazaniu, chwalic Kaczynskiego./Kalsteina/ ale distrzegam w calym tym galimatjasie, takze I pozytywne opinie, o mych postach, dlatego poxwole sobie podziekowac WIESKOWI, ktory przekazal… Czytaj więcej »

dzidek
Gość
dzidek

Wydaje mi sie dziadek ze do tych mlawskich baranow, kupionych zs 500+, nic nie jest w stanie dotrzec, najwazniejsza jest dla nich kasa, tym omamionym forsa, ta sytuacja bardzo odpowiada, maja klapki na oczach, dopiero jsk im sie wody w uszy naleje,.to wtedy pokaza co potrafia.

Do dzidek
Gość
Do dzidek

dziadek, masz racje ale im się fakt otworzą w czerwcu 2021, bo decyzje z 500+ dostali do maja 2021 a potem będzie lament

Wiesiek
Gość
Wiesiek

Brawo „Dziadek z bliska” za prawidłową ocenę sytuacji. Precz z zachłanną grabieżą Polski przez pisdzielców.

WMLmlawa
Gość
WMLmlawa

I tj prawda. Zapomniało się, że tyłek kiedyś wycieralo się gazeta, po wszystko w kolejki, na kartki albo nie było. Za pełno w tyłkach i rozpasanstwo się zaczęło. Ale obaw nie ma. Przy takiej rachunkowosci- ekonomii będziemy mieli niedługo powrót. Będziecie lizać towar przez szybę bo albo kredyty na zakup będziecie brać albo marzyć o zakupie. Trzeba być slepcem żeby nie widzieć, że już kasy nie ma. Macie dużo co niektórzy i jeszcze mało wam dlatego tak łatwo sięganie po pieniądze rozdawane przez PiS. A niedługo braknie. Nie pisze o ludziach ubogich. Zeby bylo jasne. Na razie zaczynacie je oddawać… Czytaj więcej »

Hejter
Gość
Hejter

Wam Mieszkańcy, tos się w głowach poprzewracało. Obudzili się nagle w nieznanej rzeczywistości. Od lat głosujecie na te same „osobistości” polityczne Mławy. Wynikiem tego jest obsadzanie stanowisk przez niekompetentnych znajomych oraz rodziny Radnych. Dyrektorami zostają osoby po studiach internetowych, zaocznych platnych( mówię o takich, co się dzwoni żeby zapytać na którym roku jestem), średniej klasy nauczyciele, osoby bez jakiej kolwiek myśli organizacyjnej lub nie spełniające założeń dla których nalezy je dostosować. Nikomu na tym nie zależy i nikt tego nie policzy, co by się stało gdyby na tych stanowiskach zasiedli ludzie, którzy są do tego należycie merytorycznie przygotowani. Te konkursy… Czytaj więcej »

Jan
Gość
Jan

Ależ Ci ciążyło na wątrobie, już czujesz się lepiej ??

mławianka
Gość
mławianka

No cóż „Hejter” prawdę napisał, to co wszyscy wiedza, a tobie to przeszkadza? nie zgadzasz się z tym?
Nic nie wniosłeś do tej dyskusji wprost przeciwnie do do niego.

Hejter
Gość
Hejter

Przepraszam ale zdecydowanie nie. Niestety jestem częścią ogółu wyborców i te konkursy są wyłącznie naszą zasługą. Tutaj muszę dopisać, to czego jeszcze nie wiem a zdecydowanie zabrakło tego w moim poprzednim wpisie. Nie wiem jaka będzie nowa Dyrektor. Być może, czego jej życzę, okaże się doskonałym menadzerem i będzie jasną gwiazdą na tle mławskiej ekipy zarządzającej. Jeżeli tak się nie stanie, to szkoła na długie lata, tak jak pozostałe placówki podlegające mławskim urzędom, pogrąży się w miernocie i niebycie. Rady Miasta i Powiatu nie będą w żaden sposób zwracać uwagi na jej problemy organizacyjno-pedagogiczne. Część ich członków, to tylko politykierzy… Czytaj więcej »

dzidek
Gość
dzidek

Hejter no to jest oczywiste, w Mlawie nie liczy sie dobro ogolu, nsjwazniejsze sa wlasne interesy, znajomosci I uklady ztym ktorzy sa w danej chwili przy wladzy. To nie sa politykierzy, to sa amatorxy, ktozy dzieki nam dorwali sie do wladzy, a kedy juz sie dobrze usadowili, niektorxy pare ladnych lat, to o nas wyborcach zapomieli.

Turysta
Gość
Turysta

Apropo Hala Sportowa. Zapraszam na siłownię owej hali. Na prawdę. Przyjdźcie się Państwo. Wstyd, ochota, żenada. Dziwię się, że Sanepid tam jeszcze nie zawitał. A gdzie bhp?!! Toc to szok. To jak kino. Wejście i zderzenie. To samo dotyczy siłowni na hali. Wszystko tylko z zewnatrz- na pokaz. Jaki gospodarz taka resztą.

Do Turysta
Gość
Do Turysta

Turysta a czegoś się nachylał, żeby w trzech zdaniach o tym samym pisać?

Turysta
Gość
Turysta

Nawąchal….Od kilku dni śmierdzi w mieście, jak nie oczyszczalnia, to wysypisko albo kurniki. Odurzylo mnie ale całkiem trzezwo- aż sam jestem zdziwiony, że udaje zachować mi się trzeźwość w tym zasmrodzonym mieście.

dzidek
Gość
dzidek

Turysta to co opisałeś to świadczy tylko zle, wręcz bardzo zle o DYREKTORZE, tej placówki, a także, o zarządzającym to placówką. No ale cóż to wszystko świadczy o tym jak na stanowiska stawia się ludzi po układach i powiązaniach rodzinnych, przecie Dyr. tej hali jest zięć byłego SKARBNIKA, BURMISTRZA MIASTA, OBECNIE RADNEGO POWIATU z pewnością wiecie o kogo może chodzić tak macie rację to osobistością jest Pan HENRYK ANTCZAK— który od 1994 roku cały czas na świeczniku i jest w szeregach mławskich działaczy i „polityków” a może by wreszcie pokazał albo poinstruował ZIĘCIA jak należy zarządzać taką placówką, aby nie… Czytaj więcej »

Jan
Gość
Jan

No i żale wylane… Dajcie sobie siana bo Hala tak dobrze nie miła się chyba jeszcze nigdy, wystarczy spojrzeć jak zmienia i zmienił się ten obiekt na plus przez ostanie 3 lata jeśli stać was na choć odrobinę obiektywizmu? choć szerze w to wątpię czytając poziom tych wpisów. Trochę współczuję obecnemu szefowi Hali bo dostał obiekt w bardzo złym stanie technicznym i chwała mu za to, że pomału wychodzi na prostą… Z siłowni na Hali korzystam regularnie i choć ma już swoje lata, to ma też swoje plusy, jak Ci nie pasuje zawsze możesz iść do innej w Mieście i… Czytaj więcej »

Dzidek
Gość
Dzidek

No I prosze, znalazl sie I obronca, Dyr. Hali co by nie piwiedzic, Jan jak ci odpowiada taki tan rzeczy ktory opisal Turysta, to twoja sprawa, nikt ci nie zabrania wachac ,tych zapachow, plaw sie dalej w tym balaganie. Pewnie wychodzisz z zalozenia, ze kumpla czy dobrze, czy zle zawsze trzeba bronic, jesli tak to bujaj sie razem z.nim, moze wreszcie znajdzie sie ktos,kto zmieni ten stan rzeczy, I na Hali zapanuje porzadek,

Jan
Gość
Jan

Zacznij się myć i po problemie…

Jan
Gość
Jan

Połowa komentarzy Tutaj jest Twoja więc ewidentnie masz duży problem, niestety ja nie mogę Ci pomóc, Ty sobie chyba też nie i mam szczere obawy czy ktokolwiek może Ci pomóc…Trzymaj się…

Dzidek
Gość
Dzidek

Jan widac ze jestes dobrze zorjentowany, Ja nie mam rzadnego problemu, mam natomiast problem z dotarciem I przzekazem , do takich baranow jak ty. Nie potrze uje tzadnej pomocy zwlaszcza od takich tlukow od ktorych cuchnie na odleglosc, wyniosles to chyba z tej silowni, ale wydaje mi sie ze TOBIE nie pomoze mycie Ciebie trzeba dobrze wyszorowac ryzowo szczotka,aby zeskrobac, ten syf ktory wyniosles z tej silowni, a na przyszlosc, lepiej dobrze zaplacic za lepsze warunki, gdzie nie ma tskiego syfu, I byc wsrod normalnych ludzi niz taplac sie w tym bagnie, bo musisz naprawde, uwazac, abys sie nie utopil,… Czytaj więcej »

dzidek
Gość
dzidek

C.D.N—mi nie potrzeba siłowni wystarczy,trochę postrzelać na strzelnicy, aby wyrobić sobie celność i dobrze trafiać, ostrym słowem, które może docierać do wielu, ale także może wywoływać złość, którą JANIE POKAZUJESZ, DLATEGO ODPOWIEDZIAŁEM CI TYM SAMYM. TAK TO JEST JAK UDERZY SIĘ W STÓŁ TO NOŻYCE SZYBKO SIĘ ODZYWAJĄ.

dzidek
Gość
dzidek

—no i bardzo dobrze że połowa komentarzy jest moja, mam dużo czasu, więc mogę pisać o tym mławskim piekiełku w którym jak dotąd przeżyłem ładnych parę lat, z różnym skutkiem to fakt, ale tym akurat się nie przejmuje,ponieważ zgodnie z Twoim zaleceniem JAN zaczynam się myć z tego mławskiego brudu, na siłownie nie będę chodził bo to nie te lata. Wolę posiedzieć przy kompie, i od czasu do czasu potykać się słownie z takimi specjalistami jak TY, ZAPEWNIAM CIĘ że nie mam żadnych problemów, i Twojej pomocy nie potrzebuje, a jeśli ktokolwiek, może mi pomóc to chyba ADMIN portalu codziennik,… Czytaj więcej »

Z bliska
Gość
Z bliska

Jan,jak chcesz Siana==to musisz isc do BOCIANA, ON CI POMOZE, I MOZE WTEDY RAZEM Z DYR HALI ZROBICIE PORZADEK, zeby zniknal ten balagan., to nie sa zale, to sa fakty.

anonimowo
Gość
anonimowo

Układ walczy „żeby było jak było” Po co nowe kiedy może być stare po PZPRowskie. Mława walczy i nie che iść naprzód. Dla walczących dziwny jest świat który coś ulepsza, zmienia, odświeża, odmładza. Komuno wróć.

edgosik
Gość
edgosik

Czy ty rozumiesz o co chodzi protestującym, czy przekaz dnia leci bo tak powinno być. Myśl trochę to naprawdę nie boli!!!

Obserwator
Gość
Obserwator

Mam wrażenie , że to część rodziców nie chce zrozumieć, że konkurs na dyrektora się musiał się odbyć. Obecna dyrektor nie wystartowała w konkursie. Zastępca która wystartowała , a była zwolniona przez poprzedni zarząd powiatu nie uzyskała akceptacji komisji. Wybór był przez komisję 15 osobową. Mam , wrażenie że żadne argumenty do rodziców nie trafiają. Jest tylko jeden cel. Mówienie, że ta Pani się nie nadaje.

dzidek
Gość
dzidek

Mm wrażenie–odwrotne od piszącego Obserwatora, po dokładnym zapoznaniu się z tekstem artykułu i postem Obserwatora który występuje jako obrońca tej 8 osobowej ekipy która zaakceptowała taki z góry ustalony wybór a komisja była tylko formalnością aby zatrudnić tą nową Panią Dyr., WIDAĆ WYRAŻNIE ŻE NA UKŁADY NIE MA RADY, ZWLASZCZA W NASZEJ MŁAWSKIEJ RZECZYWISTOŚCI a Obserwator naprawdę nić nie zrozumiał, z listu Rodziców, a to co Pan przedstawia ma się nijak do faktów, opisanych przez rodziców, a ich argumentację odrzuca Władza / 8 osobowa/ tak Władza, która zatwierdza na stanowisko Dyr, z góry ustawiono osobę. Panie/i/ Obserwator czy tak trudno… Czytaj więcej »

Ala
Gość
Ala

,, … na układy nie ma rady …” BYŁA DYREKTOR swoje już straciła i nie może się z tym pogodzić ? Nawet KRÓLOWIE TRACILI TRON … Jeśli jest dobrym nauczycielem i człowiekiem stanowisko niczego nie zmieni !

Zosia
Gość
Zosia

Właśnie z układu jest (tak wynika z tego pisma) nowa pani bez znajomości podstaw pedagogiki specjalnej (jej stwierdzenie, że Asperger to choroba psychiczna)!

Mała
Gość
Mała

Bo argumenty tej pani którymi przekonywała rodziców są po prostu żenujące!!!

Do Obserwatora
Gość
Do Obserwatora

Chyba rodzice najlepiej wiedzą, że się nie nadaje. Takie bzdury im opowiadała na spotkaniu, że aż wstyd powtarzać, takie ma kwalifikacje, że nie wie czym jest Zespół Aspergera. Życzę jej pokory i szacunku dla wiedzy i doświadczenia nauczycieli i rodziców, którzy na co dzień pracują z tymi dziećmi.

Niezależny
Gość
Niezależny

To rodzice powinni glosowac kto ma sie opiekowac ich dziecmi a nie starosta z za biurka.

Obserwator
Gość
Obserwator

Współczuję nowej Pani Dyrektor…

Do Obserwatora
Gość
Do Obserwatora

A ja nie!!! Jeszcze się musi wiele nauczyć żeby stawić czoła nowym wyzwaniom.

JFK
Gość
JFK

Problem Nszego miasta a mysle ze nie tylko polega na tym iz cześć znamienitych rodzin i ich znajomkow
Tak obsiadła niektore instytucje ze traktują je jak własność nieakceptujac niczego co jest. Prywatniena ich niekorzyść
Bo ja panie to od lat jestem dyrektor

Tom
Gość
Tom

No tak… Zawód dyrektor !