Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

XI Festiwal Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej w Mławie


Festiwal Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej w Mławie od początku swojego istnienia organizowany jest przez Klub Seniora Pogodny Uśmiech w Mławie. Odbywa się on tradycyjnie w sierpniu, wiążąc się ze Świętem Wojska Polskiego, które obchodzimy 15. sierpnia.


W tym roku  na estradzie w miejskim parku zaprezentowały się zespoły:  Pokolenie z Klubu Pogodny Uśmiech w Mławie, Dąbkowiacy z Dąbku, Wiecznie Młodzi z Płońska, Węgrowianie z Węgrowa oraz jako solistka Izabela Miklaszewska.

Festiwal rozpoczął się polonezem „Pożegnanie Ojczyzny” i wplecionym do niego wierszem Juliusza Słowackiego w wykonaniu prezesa klubu „Pogodny Uśmiech” Henryka Kacprzaka. Nie był to jedyny poetycki akcent festiwalu, swoje wiersze recytowała również Helena Grącka. Ciekawy wątek wśród występujących zespołów zaprezentowali „Wiecznie Młodzi” z  Płońska. Oprócz pieśni wpisujących się w nurt piosenki żołnierskiej i patriotycznej zaśpiewali kilka porywających utworów nawiązujących do kultury romskiej a wykonaniu towarzyszyła barwna choreografia tancerek. Rozbudowana choreografia towarzyszyła również występowi zespołu „Pokolenie”, do którego dołączyli rekonstruktorzy z Grupy Rekonstrukcji Historycznej Ludności Cywilnej.

JK

« 1 z 3 »
Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
7 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
niezadowolony
niezadowolony
2 lata temu

Ale chała z tym festiwalem, jedenasty rok a zaledwie cztery zespoliki. A zespół ,,pokolenie” to zlepek pozbieranych pseudo śpiewaków z różnych klubów senioralnych. Swoim niby śpiewaniem świdrowali w uszach słuchających. To tak się ma do festiwalu jak pijany zawodzący po wyjściu z oberży w towarzystwie podobnych kolegów. I jeszcze na dodatek nie wiadomo skąd jakiś porąbany prowadzący w czapie marynarskiej. Słuchający porozchodzili się po wszystkim mocno zawiedzeni

mławianka
mławianka
2 lata temu
Reply to  niezadowolony

To po co siedzieli do końca jak byli niezadowoleni?
Twoje pie…nie ma się tak do tego niby festiwalu jak kwiatek do kożucha.
Ponadto za friko zorganizuj coś znacznie lepszego na przyszły rok. Nikt ci tego nie broni, a będziesz przynajmniej zadowolony.
Ps. nazwy zespołów to pisze się z dużej litery, ot takie zasady.

niezadowolony
niezadowolony
2 lata temu
Reply to  mławianka

A z jakiego lamusa Pan ,,galaktyka wytrzasnął babcie drepczące nieporadnie i wietrzące się sukienkami z zespołów cygańskich. To tez świadczy o śmieszności tego niby festiwalu lub jego parodię. Jak to się ma do hucznej nazwy ,,festiwalu piosenki żołnierskiej i patriotycznej” . Moim zdaniem to nieporadny cyrk na kółkach. Jestem jeszcze kilka dni w Mlawie może jeszcze gdzieś podobny cyrk macie A mławianeczko siedziałem do końca bo byłem tak rozbawiony i z cichą nadzieją że jeszcze jakieś niezwykłości zobaczę kwalifikujące się do cyrku. Nie potrafi też mi nikt z moich znajomych mławian wyjaśnić kto to jest ,,pan Galaktyka” . Proszę Cie mławianko o wyjaśnienie, może wtedy zrozumiem sens tego CYRKU..

mławianka
mławianka
2 lata temu
Reply to  niezadowolony

Sam piszesz, że dobrze się bawiłeś. Mnie tam nie było, a więc mnie nie pytaj. Nie chodzę na tego typu imprezy. Mam ciekawsze zajęcia niż ploty i pokazy w parku, ale widzę, że Ty lubujesz się w traceniu czasu na takie śpiewogry, a potem sam nie wiesz czy narzekać czy też śmiać się obrabiając innym tyłki.

Opisuje prawdę
Opisuje prawdę
2 lata temu

Słyszeliście Kielbiniak startuje na posła. Już zaczął się przymilac do Pana Henia… jednak w wyborach samorządowych dla Pana Henia nie znalazł miejsca. Bal się porażki. Tak byłoby na pewno.

obserwator
obserwator
2 lata temu

I dobrze się stało że w wyborach samorządowych wypięto się na Heniusia,bo on tak się nadawał do rady miejskiej jak krowa do fruwania. Pan Galaktyka / Henio/jak zabrał głos to nikt nigdy nie mógł pojąć o co jemu właściwie chodzi. Rada miejska troszkę uległa samo oczyszczeniu, chociaż jeszcze zbyt małym, jeszcze paru dziwolągów w nie istnieje..

mławianka
mławianka
2 lata temu
Reply to  obserwator

Tak, dla ciebie parę dziwolągów to zapewne czworo radnych z opozycji, a dla mnie paręnaście dziwolągów to radni przyklepujący wszystko bez pytań, bez żadnych wątpliwości i bez używania szarych komórek, co im bunio podsunie.

7
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x