Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Oprawa obrazów grafik luster Mława duży wybór ram Mława galeria autorska Przemysław Zalweski sprzedaż obrazów na zamówienie
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Program obchodów Święta Wojska Polskiego w Mławie


W czwartek 15 sierpnia obchodzimy ważne święta: państwowe i religijne. Tego dnia przypadają rocznica Bitwy Warszawskiej i Święto Wojska Polskiego oraz uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny (Matki Boskiej Zielnej). Podobnie jak w poprzednich latach, w Mławie zaplanowano uroczyste obchody o charakterze patriotyczno-religijnym.Burmistrz Miasta Mława Sławomir Kowalewski zaprasza na obchody, które rozpoczną się mszą świętą w intencji Ojczyzny o godz. 10.00 w kościele pw. Świętej Trójcy w Mławie. Następnie uczestnicy przejdą na cmentarz parafialny, gdzie na grobie ofiar wojny polsko-bolszewickiej złożone zostaną kwiaty i znicze.

Po południu natomiast polecamy część artystyczną. O godz. 17.00 na estradzie w miejskim parku rozpocznie się koncert pieśni legionowych i ułańskich „Póki Polska żyje w nas…” w wykonaniu zespołu wokalno-aktorskiego Sonanto.

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tegorocznych uroczystościach.

źródło: UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

avatar
1500