Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Program obchodów Święta Wojska Polskiego w Mławie


W czwartek 15 sierpnia obchodzimy ważne święta: państwowe i religijne. Tego dnia przypadają rocznica Bitwy Warszawskiej i Święto Wojska Polskiego oraz uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny (Matki Boskiej Zielnej). Podobnie jak w poprzednich latach, w Mławie zaplanowano uroczyste obchody o charakterze patriotyczno-religijnym.

Burmistrz Miasta Mława Sławomir Kowalewski zaprasza na obchody, które rozpoczną się mszą świętą w intencji Ojczyzny o godz. 10.00 w kościele pw. Świętej Trójcy w Mławie. Następnie uczestnicy przejdą na cmentarz parafialny, gdzie na grobie ofiar wojny polsko-bolszewickiej złożone zostaną kwiaty i znicze.

Po południu natomiast polecamy część artystyczną. O godz. 17.00 na estradzie w miejskim parku rozpocznie się koncert pieśni legionowych i ułańskich „Póki Polska żyje w nas…” w wykonaniu zespołu wokalno-aktorskiego Sonanto.

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tegorocznych uroczystościach.

źródło: UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Article Rating
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments